Nitra plastic with a loss of 2.4 million. EUR

Nitra plastic with a loss of 2.4 million. EUR

Nitra sculpture company, which manufactures plastic products, reported a first half loss of 2.4 million. million. The year-over management to a worsening of 472.2 thousand. million, whereas during the same period last year the company reported a negative 1.9 million. million. The decrease was also in the creation of added value, by 64.7% to 584.8 thousand. million. As the company also introduced a six-month report, these indicators fall below the sign in particular loss of revenue.

Tržby z predaja tovaru, výrobkov a služieb sa znížili v porovnaní s prvými šiestimi mesiacmi minulého roka o 32,7 % na 6,8 mil. eur. "Rozhodujúci vplyv na poklese tržieb mala pretrvávajúca kríza v oblasti stavebníctva, kde je smerovaná prevažná časť našej produkcie. Neistota z ďalšieho ekonomického vývoja spôsobila, že mnohé spoločnosti prehodnotili svoje investičné zámery alebo ich presúvajú do ďalších období," informovala Plastika.

V druhom polroku očakáva spoločnosť zvýšenie predaja. Ten by sa mal týkať realizácie dodávok potrubných systémov na budované rýchlostné úseky. Avšak aj napriek očakávanému zlepšeniu hospodárenia v druhom polroku firma predpokladá, že za celý rok 2010 vykáže stratu približne 3 mil. eur.

História nitrianskej Plastiky siaha do roku 1962, kedy sa začala výstavba závodu, pričom výroba sa spustila nasledujúci rok. V roku 1992 bola Plastika transformovaná na akciovú spoločnosť so 100-percentnou účasťou štátu a o rok neskôr do nej vstúpil súkromný kapitál.

 • autor:
 • archív Webnoviny


  You might also be interested   

  Latest Classifieds

  Upcoming Events

  Branch Dictionary