• Home
  • Features
  • MODULA, a new auto-adaptive drying system from Piovan

MODULA, a new auto-adaptive drying system from Piovan

MODULA, a new auto-adaptive drying system from Piovan

The reason for drying hygroscopic plastic is to reduce moisture content to desired level. This procedure is usually performed by circulation of hot dry air inside the drying hopper. Where We dry more different materials, central drying unit generates dry air, which is then distributed to several connected drying hoppers - one for the type of material - using a piping system.

Samozřejmě, že každá násypka vyžaduje specifické podmínky pro optimální sušení (průtok suchého vzduchu, teplota a tlak) v závislosti na různých materiálových charakteristikách, jako je typ materiálu, požadovaná vstupní a výsledná vlhkost polymeru, hodinová kapacita sušení a rozměr granulí.

Běžné sušící systémy jsou adoptovány na bezpečné podmínky a sušící systém je pak navrhnut na nejvíce kritické procesní parametry, jako je maximální spotřeba granulátu, maximální teplota sušení s maximálním průtokem vzduchu. Tyto standardy však jsou proti principům energetické úspory a nepřinášejí nic pro úsporu nebo optimalizaci provozních nákladů.
 
Abychom překonali tento problem, Piovan přišel se speciálním sušícím systémem s názvem "Modula", který oproti tradičním sušícím systémům, automaticky upravuje a řídí všechny provozní parametry pro každou sušící násypku samostatně a nadále používá pouze adekvátní potřebné množství energie. Toto je díky specifickému software propojujícímu nastavení všech násypek s daty, která jsou měřena a vyhodnocována pomocí snímačů instalovaných v celém systému.
To znamená, že pomocí patentované měřící jednotky umístěné v přívodu vzduchu a pod každou sušící násypkou, můžeme průtok vzduchu kontinuálně upravovat a řídít pro každou násypku samostatně.
K tomu je navíc celkový průtok vzduchu automaticky modulován centrální sušící jednotkou, z čehož pramení optimální procesní podmínky sušení.

Modula je dnes k dispozici pro střední výrobní kapacity (200 to 300 kg/h granulátu) a zajistí úspory až 50% v porovnání s běžnými centrálními systémy sušení s ekvivalentní kapacitou sušení.

p1  
  
  • autor:
  • Pavel Polomský, Piovan Czech Republic s.r.o.
  • Piovan

    Piovan

    Peripherals, suction and storage systems for granulate, drying systems, mold dryers, dispensers, mills and waste crushers, tempering equipment for molds.You might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary