Every hour with sudo start packing line model

Every hour with sudo start packing line model

Complete packing line equipped nejmodernějšími technologiemi View online you can have in živém pavilion G2 transmission of MSV in Brno. The Packaging Project unikátního Live šestnáct involved with supply companies.

Jen odborníci tuší, kolik času a práce vyžaduje sestavení funkční balicí linky v běžném provozu, a to i při daleko nižším počtu dodavatelů. Na MSV se podařil skutečný unikát, když spolupracující (ale jindy často konkurující si) firmy zprovoznily během jediného dne balicí linku s desítkami navazujících technologických procesů, od balení, vážení a značení až paletizaci a identifikaci v distribučním procesu. Vzorová linka se v pavilonu G2 rozbíhá vždy v 10, 12. 14 a 16 hodin a přítomní odborníci ze zúčastněných firem odpovídají na dotazy návštěvníků.

Šestnáct partnerů projektu se může pochlubit velmi zajímavými technologiemi, které proces balení urychlují, zkvalitňují a posouvají na vyšší úroveň. Navíc mohou i šetřit provozní náklady, například poloautomatický ovinovací stroj Ronda 5000 od firmy TECHNOLOGY minimalizuje náklady na zabalení palety do stretch fólie. „Lidé si často myslí, že tyto moderní technologie jsou jen náklad navíc, ale jsme schopni jim spočítat, kolik následně ušetří a za jak dlouho se jim investice vrátí,“ říká jednatel společnosti ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM Pavel Ondrášek.

Projekt Packaging Live měl premiéru při veletrhu EMBAX v březnu 2010, kdy se na sestavení balicí linky podílelo osm firem. Akce se osvědčila, dynamické prezentace přitáhly pozornost návštěvníků a při MSV se k účasti přihlásilo již šestnáct partnerů - dodavatelů jednotlivých technologií, komponentů a doplňkových služeb. Společnost MAŠEK – BALICÍ STROJE zde představuje vertikální stroj pro balení do různých druhů sáčků s výkonem až 100 sáčků za minutu. Firma ALBERTINA TRADING v projektu zajišťuje kontrolní vážení, etiketování a velmi efektní manipulaci podtlakovým manipulátorem. Značení je parketou firmy ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM jako dodavatele tiskáren renomované značky Markem-Imaje. Oblast průmyslové automatizace reprezentuje slovenská společnost ROBOTIC SK s robotizovaným pracovištěm pro sběr zboží z dopravníku a jeho následné ukládání do krabic. Firma TECHNOLOGY zajišťuje automatické lepení kartonů a ovinování palet, zatímco proces páskování zajišťuje PENTA-servis. Oblast transportu a manipulace reprezentují společnosti STRAND, STILL, WANZL a Mercedes-Benz. Společnost GABEN ve spolupráci s Mezinárodní RFID laboratoř při Vysoké škole báňské – Technické univerzitě Ostrava zajišťuje sběr technologických dat, jejich následné zpracování a systém identifikace zboží. Balicí linka potřebuje také servis a tuto oblast zastupuje firma MAXITECH jako dovozce dílenského nábytku a vybavení značky LISTA. Švýcarská společnost STS v rámci projektu Packaging Live prezentuje svou špičkovou měřicí techniku. K partnerům projektu patří také společnosti FABORY jako dodavatel baleného zboží (vrutů) a THIMM coby dodavatel obalového materiálu.

  • autor:
  • archív BVV, a.s.
  • Veletrhy Brno, a. s.

    Veletrhy Brno, a. s.

    Trade Fairs Brno, the most important trade fair management in Central Europe. Their main activity is organizing fairs and exhibitions. Other activities include the construction of exhibition stands, hire all the premises of the Brno Exhibition Centre, the organization supporting programs for fairs and providing all services related to the implementation of trade fairs.You might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary