• Home
  • Features
  • Technological innovations in injection molding for parts with large dimensions

Technological innovations in injection molding for parts with large dimensions

Technological innovations in injection molding for parts with large dimensions

Company Thermoplay SpA has developed a new hot runner system for molding parts with large dimensions, such as bumpers, spoilers, racks for car body and trucks, but also large parts in home electronics industries and variety of packaging technology.

U tohoto typu aplikací umožňuje vstřikování se sekvenční regulací zlepšit vzhled a mechanické vlastnosti lisovaných dílů a regulovat svarové čary materiálu.

Tento typ aplikací obvykle vyžaduje systém s tryskami mimořádných délek tak, aby se kompenzovaly efekty prodloužení horkých vtoků.

Nový vstřikovací systém společnosti Thermoplay bere v úvahu to, že trysky a uzavírací skupina, které mohou být namontovány s různými sklony, jsou instalovány v rozvodovém potrubí a zaručují perfektní kolmost k rovině vstřiku. Inovační systém spojů, který způsobuje rozšíření uvnitř rozvodového potrubí, umožňuje použití trysek s rozhodně menší délkou vzhledem k rozměrům instalovaných trysek běžně používaných u tohoto typu aplikací.

  

Systém společnosti Thermoplay je dodáván již předem propojený v různých konfiguracích upravených na základě specifických požadavků zákazníka a vybavených elektrickým obvodem, pneumatickým a hydraulickým systémem zjednodušujícím transport a instalaci systému ve formě.

   

Dalším důležitým aspektem je hospodárnost tohoto řešení, protože redukuje tloušťku trysky a vylepšuje kapacitu taveného plastu horkým vtokem do dutiny formy.

  • autor:
  • JAN SVOBODA, s.r.o,
  • JAN SVOBODA s.r.o.

    JAN SVOBODA s.r.o.

    Complex deliveries of semi-finished products for molds for plastics, tools for molding plastics and light metals, machine tools, tempering equipment, temperature regulators.You might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary