Polycarbonate Backlit Panels RODECA ®

Polycarbonate Backlit Panels RODECA ®

RODECA PANEL Perforated plate thickness is 40mm internal štvorstennou, šesťstennou, sedemstennou (or at hr. 50 mm 10-Stennis, U = 0.83 W/m2 K, and the hr. 60 mm with 12-Stennis, U = 0.71 W / m2.K) structure. Board are provided with interlocking tongue and groove system that allows interconnection without additional auxiliary supporting elements. Resistance against the harmful effects of UV radiation provides a unilateral Co-extruded UV protective layer.

Panely je možné používať bez použitia podporných nosníkov resp. konštrukcie na rovinné zasklievanie predovšetkým stien priemyslových, poľnohospodárskych a športových hál, sedlových a shedových svetlíkov. Ich použitie je vhodné predovšetkým tam, kde môže dôjsť k poškodeniu sklenených materiálov v dôsledku otrasov a vibrácii alebo na presklenie konštrukcií ktoré nie sú schopné odolať vysokej záťaži skleneného materiálu (hmotnosti) a samozrejme tam kde treba šetriť energiu - najlepšie tepelno-izolačné vlastnosti. Polykarbonátové panely RODECA majú dobré chovanie v ohni (obtiažne zápalné podľa DIN 4102 -1) a sú nerozbitné i pri extrémnych teplotách.

VÝHODY:
Vynikajúce tepelné izolačné vlastnosti
Veľmi dobrá priepustnosť svetla
Výborná rázová húževnatosť
Jednoduchá a rýchla montáž
10 ročná záruka
Vhodné do interiéru i exteriéru

T1 
  


ŠPECIÁLNA ÚPRAVA PANELOV RODECA

HEATBLOC – redukujúca IR žiarenie (odráža až 60% IR žiarenia) BICOLOR – k vytvoreniu farebného 3D efektu meniaceho sa podľa uhla pohľadu a dopadu svetla.

POKYNY PRE MONTÁŽ:

Montáž RODECA PANELOV sa prevádza pomocou originálnych hliníkových profilov, ktoré sa upevňujú do stavebného otvoru. Použitie kompletného hliníkového systému profilov umožňuje veľmi rýchlu a jednoduchú montáž. Na utesnenie vnútornej a vonkajšej steny polykarbonátu od hliníkového rámu sa používa špeciálne gumové EPDM tesnenie. Ak výška panelu presahuje na základe statického výpočtu doporučený rozmer (viď. konštrukčné kritéria) je nutné zasklenú plochu uchytiť pomocou špeciálnych kotiev k vodorovnému paždíku alebo k zvislému nosnému prvku. Tieto kotvy zapadajú do drážky v PANELY ktorá je k tomu určená.

T2 
  


POSTUP MONTÁŽE SYSTÉMU PANEL RODECA:

•  Pripevnite spodný hliníkový profil bez okapnice resp. s okapnicou do dolnej časti stavebného otvoru, nezabudnite navŕtať otvory na odtok kondenzátu.
•  Pripevnite vrchný a bočný hliníkový profil do hornej a bočnej časti stavebného otvoru a zlícujte ho so spodným profilom. Pred montážou profilov nasuňte vnútorné gumové tesnenie.
•  Naformátujte Panely RODECA na požadovanú dĺžku a uzavrite dutinky páskou.
•  Vsuňte Panel do vrchného hliníkového profilu a nechajte ho samovoľne spadnúť do spodného profilu opatreného zarážkami.
•  Spojte každý posledný Panel so zasklenou plochou zámkovým spojom pero-drážka.
•  Posledný Panel v rade naformátujte na správnu šírku, vložte ho v predposlednom poradí na koniec hliníkového rámu a ako posledný vsuňte predposledný Panel.
 
• Utesnite zasklenú plochu Panelu RODECA z vnútornej strany gumovým EPDM tesnením, vsunutím medzi hliníkový rám a polykarbonátový Panel 

RODECA panel je najkvalitnejšie riešenie s najlepšou U-hodnotou na trhu. V prípade, že dopytujete lacnejšie riešenie, radi Vám poradíme niekoľko ďalších cenovo dostupnejších variant presvetlenia ktoré dodávame.

Pre viac informácii navštívte www.titan-tatraplast.sk  resp. nás kontaktujte. 

  • autor:
  • archív TITAN- TATRAPLAST, s.r.o.

PicturesYou might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary