Bunk form with integrated valves

Bunk form with integrated valves

One very interesting news that Thermoplay presented to Düsseldorfském Engineering Fair, is the story form with opposing jets and closing systémem.Společnost Thermoplay has long experience with hot systems that use traditional locking systems with shut-off group installed externally with respect to the nozzle mounted on the switch board.

Inovační vlastnosti nové patrové formy spočívají v tom, že uzavírací skupina je integrována uvnitř trysky, takže ve formě je ušetřena spousta místa. Tento nový princip byl vyvíjen z důvodu redukce rozměru sedla horkého vtoku uvnitř formy. Důsledkem je to, že výška rozpěrné desky je redukována na minimum - 129 mm!

Toto je velmi důležité, neboť můžeme mít jedna jednoduchá rozváděcí deska pro patrovou formu s protilehlými uzavíracími ventily, přičemž tradiční systémy jsou vyrobeny převážně se 2 paralelními rozváděcími potrubími a jednou podpěrnou deskou ve středu. Protilehlé trysky jsou přitom na jedné ose přímo proti sobě!

Další důležitou vlastností je to, že lze připojit sekvenční regulátor tak, aby nezávisle ovládal trysky patrové formy a uzavírací ventily.
Typy trysek, jenž jsou nyní k dispozici pro tento typ systému, jsou trysky typu F3 s integrovaným pneumatickým uzavíracím systémem. Dostupné průměry jsou 16 a 24 mm s odpovídajícími standardními délkami, nejvíce až 206 mm. Na základě požadavků zákazníka lze navrhnout i další průměry a délky.

Typickou aplikaci tato patrová forma najde v průmyslu obalové techniky jako například při produkci nádoby s tenkými stěnami, stejně jako při výrobě víček.

Místo vstřiku uzavíracích trysek tvoří plochý a čistý bod, a proto je tento typ vhodný pro balení potravin a aplikace s požadavky na vzhled, kdy požadavkem trhu pro velkoobjemovou produkci je získat uzavírací vstřikovací bod a minimální velikost formy a současně s minimálními náklady.


 
  • autor:
  • Ján Svoboda ml.
  • JAN SVOBODA s.r.o.

    JAN SVOBODA s.r.o.

    Complex deliveries of semi-finished products for molds for plastics, tools for molding plastics and light metals, machine tools, tempering equipment, temperature regulators.

PicturesYou might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary