• Home
  • Features
  • Orientation CADMOULD ® EXPRESS from Gabriel Plastics Ltd.

Orientation CADMOULD ® EXPRESS from Gabriel Plastics Ltd.

Orientation CADMOULD ® EXPRESS from Gabriel Plastics Ltd.

Orientation CADMOULD ® EXPRESS calculated orientation of fibers in the plastic part and place it into the software Ansys ® and Abaqus ®. CADMOULD Orientation EXPRESS ® is a software bundle of two modules: CADMOULD ® Converse ® CADMOULD and to calculate the fiber orientation.

VLASTNOSTI

Výpočet orientace vláken, průběhu plnění a polohy studených spojů. Zpracování objemových, povrchových nebo střednicových modelů. Přenos orientace vláken a stupně orientace vláken do modelů s vrstvami po tloušťce stěn (trojúhelníkové a/nebo čtyřúhelníkové sítě) a do objemových modelů (tetraedr, hexaedr) pro strukturální řešiče Ansys® nebo Abaqus®.

3D vizualizace modelů Cadmould® a Ansys® (Abaqus®)  včetně orientace vláken a stupně orientace ve všech vrstvách. Výpočtový modul pro stanovení ortotropních elastických vlastností materiálů, založený na vlastnostech polymerní matrice a vláknitého plniva nebo hodnot CAMPUS a součinitele tepelné roztažnosti.

Automatické vytvoření všech potřebných FE souborů. Možnost zohlednění zálisků. Sloučení více simulačních výpočtů do jednoho modelu Ansys® nebo Abaqus® (konstrukční skupina sestavená z více jednotlivých komponentů).

C1 
  

VÝHODY

Samostatný výpočet orientace vláken v plastovém dílu: uživatel není závislý na dodání interních nebo externích simulačních výpočtů!!

Podstatné zlepšení simulačních výsledků v porovnání s isotropními výpočty z důvodu zohlednění orientace vláken a stupně orientace.

Vyhodnocení napěťových komponent ve směru vláken a kolmo na ně umožní lépe posoudit možnost pevnostního selhání dílu.

Velmi jednoduchá práce s programem (prostředí Microsoft® Windows®).

C2 
  
C3  
  
C4 
  

CADMOULD® CONVERSE je společným produktem firem simcon kunststofftechnische Software GmbH a PART Engineering GmbH.

C5 
  
  • autor:
  • Plasty Gabriel s.r.o.
  • Plasty Gabriel s.r.o.

    Plasty Gabriel s.r.o.

    Plastic injection, plastic injection analysis, software Cadmould for analysis and optimization of plastic injection, plastic injection simulation.You might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary