• Home
  • Features
  • MAPRO a ZHAFIR PLASTICS MACHINERY GMBH in CR and SR

MAPRO a ZHAFIR PLASTICS MACHINERY GMBH in CR and SR

MAPRO a ZHAFIR PLASTICS MACHINERY GMBH in CR and SR

In the presence of major plastics companies from the whole of Europe in Elling otevřená německém Ebermannsdorfu assembly plant ZHAFIR PLASTICS MACHINERY GMBH production vstřikovacích fully electric machines for plastics. The assembly plant is located just 70 kilometers from the boundaries of our very státních direction Rozvadov - Nürnberg.

Byla předvedena nová typová řada pod názvem Mercury, což je plně elektrický stroj s unikátní bez sloupovou konstrukcí. Tento v současné době bezkonkurenční vstřikovací lis je řízen nejnovějším řídícím systémem od firmy KEBA a byl zcela vyvinut v technologickém centru v Ebermannsdorfu pod vedením německým konstruktérů. Stroj bude oficiálně předveden na podzim v roce 2010 na výstavě K-Messe v Düsseldorfu a plný výrobní provoz je naplánován od ledna 2011.

Součástí slavnostního otevření byla v předváděcí časti předvedena i stávající typová řada sloupových plně elektrickým strojů VENUS ve třech aplikacích pro automobilní,medicínský a balící průmysl, která zde bude také paralelně s řadou Mercury montována.Venusy jsou vyráběny s uzavírací silou 40 až 410 tun.

K plně elektrickým strojům je nutné připomenout i jejich vysokou úsporu elektrické energie v rozmezí 20 – 80% . Spolu s evropským designem nabízí stroje Venus velmi ojedinělý produkt se zajímavou cenou.

Kromě elektrických strojů firma MAPRO prodáva i hydraulické stroje od 60-6000 t uzatvárací sily.

Typová řada MARS – je první řada z kloubových hydraulických strojů vyrábějící s uzavírací silou od 60 do 6000 tun. Řidící systém KEBA (tento řidící systém používá i firma Engel ) představuje velkou preciznost a stabilitu procesu. Inovační oproti běžným hydraulickým strojům je osazení stroje speciálním zubovým čerpadlem řízené synchronním motorem s frekvenčním měničem společně s tlakovým snímačem a snímačem otáček. Reakční čas i samotná regulace je rychlejší a přesnější v porovnání s běžnými hydraulickými motory. Zubové čerpadlo nám díky své konstrukci a dokonalé regulaci je schopno ušetřit až 50% elektrické energie oproti hydraulickému stroji s fixní pumpou a 20% energie oproti stroji s regulovanou pumpou. Tento systém je považován za mezistupeň mezi hydraulickým a elektrickým strojem.

Další předností zubového čerpadla je i jeho extrémně tichý chod. V základní výbavě stroje jsou dvě hydraulická jádra, dva pneuventily a rozhraní pro robota. Tvrzená komora pro zpracování materiálu se skleněnými vlákny či integrované horké vtoky jsou jako opce na požadavek zákazníka.

Typová řada JUPITER – je druhá řada hydraulických strojů firmy Haitian. Tato řada se vyrábí jen s vyšší uzavírací silou od 1200 po 6000 tun. Stroje Jupiter využívají dvoudeskový uzavírací systém s přímým uzávěrem s pohonem zubového čerpadla, jaký je běžný i u typové řady Mars. I vysoká základní výbava se shoduje s předešlou typovou řadou. Velkou výhodou stroje je jeho malá zástavba.

Typová řada SATURN - typová Saturn jako nejvzdálenější planeta od Slunce je postavena na platformě řady Mars. Zásadní rozdíl je v pohonu stroje. Stroj Saturn je vybaven fixní pumpou a určen převážně pro méně náročné technické díly. Standardní vybavení či různé opce se opět shodují s typovou řadou Mars. Saturny se vyrábějí s uzavírací silou od 60 do 6000 tun.

 www.mapro.sk

 

  • autor:
  • Mapro spol. s r.o.
  • MAPRO spol. s.r.o.

    MAPRO spol. s.r.o.

    Haitian injection molding machines, fully electric ZHAFIR VENUS injection molding machines, screws, cylinders, Moretto peripherals, PCB peripherals, standard parts, standard parts.

PicturesYou might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary