• Home
 • Features
 • Materialise company has created 3D replica of King Tut mummy on Mammoth stereolithography machine

Materialise company has created 3D replica of King Tut mummy on Mammoth stereolithography machine

Materialise company has created 3D replica of King Tut mummy on Mammoth stereolithography machine

Although our Mammoth machines used primarily in the construction of instrument panels and bumpers, so at this point there is a tipping point where the machines get into other application areas. Materialise company is increasingly becoming an integral part of the splendid 3D printing projects, while overcoming the neobyčejnosti is almost impossible.

Společnost Materialise sestavila přesnou repliku mumie krále Tutanchamona ve stereolithographii pro výstavu “Discovery Times Squere“ v americkém New Yorku, což je místem poslední zastávky tohoto exponátu v rámci Spojených států amerických. Snahou National Geographic a mnoha výstav po celé zemi bylo obohacení jednotlivých akcí o nový a velice atraktivní komponent.

t1
t2

Gary Staab, přírodovědec a tvůrce prehistorický modelů, byl pověřen opětovnou tvorbou naprosté repliky mumie. Ke své práci však potřeboval společnost Materialise, která by mu pomohla s odstartováním takovéhoto projektu, a to co nejrychleji. Gary Staab slyšel o softwaru této společnosti a věděl, že Materialise je schopna generovat 3D soubory tak, aby je bylo možno vytisknout na vlastních strojích aditivní produkce. Jelikož bylo nutné brát v potaz především časovou tíseň, Gary Staab byl přesvědčen, že tato metoda bude tím správným startovacím bodem k vytvoření identické repliky skutečné mumie.

t3
t4


Oživení repliky mumie krále Tutanchamona je pozoruhodným příkladem možností, které se mohou naskytnout při harmonizaci práce softwaru společnosti Materialise a jejich aditivní výrobní produkce.

Rádi byste viděli, jak přišla na svět replika mumie krále Tutanchamona? Shlédněte video celého realizačního procesu.

 • autor:
 • Materialise s.r.o.


  You might also be interested   

  Latest Classifieds

  Upcoming Events

  Branch Dictionary