• Home
  • Features
  • Injection molding ALLROUNDER H / HIDRIVE / from ARBURG spol. s ro

Injection molding ALLROUNDER H / HIDRIVE / from ARBURG spol. s ro

Injection molding ALLROUNDER H / HIDRIVE / from ARBURG spol. s ro

Machines Model ALLROUNDER H are injection molding machines with the technology to drive efficient use of energy to achieve high performance in the processing of thermoplastics with short cycle time.

ALLROUNDER H ponúka výkonnú kombináciu servoelektrickej uzatváracej jednotky a  vstrekovacej jednotky s technológiou hydraulického akumulátora, ktoré v spojení s riadiacim systémom SELOGICA direct zabezpečujú nielen výkonnú ale aj hospodárnu výrobu.

Pohon pre otváranie a zatváranie formy a dávkovanie je servoelektrický. Tieto pohony sa vyznačujú súbežnými, vysoko presnými a energeticky úspornými pojazdovými pohybmi a sú chladené kvapalinou.  Vysoké točivé momenty a otáčky umožňujú okamžité zrýchlenie a dosiahnutie vysokej koncovej rýchlosti. Kompletné technické prevedenie pohonov je robustné, má dlhú životnosť a nízku mieru opotrebenia.

Uzatváracia jednotka pozostáva z dvojitého päťbodového kĺbového mechanizmu stabilnej konštrukcie s niekoľkonásobným vedením a uložením s automatickým centrálnym mazaním.  Automatická regulácia uzatváracej sily udržuje uzatváraciu silu formy na konštantnej úrovni, čím je zabezpečené úplné vyrovnanie tepelnej dilatácie formy. Vysoká stabilita celej uzatváracej jednotky spolu s aktívnou ochranou formy a vysoko citlivým systémom merania dilatácie stĺpov umožňuje dosiahnutie optimálnej životnosti formy.
Vstrekovacia jednotka stroja je modulárnej konštrukcie  tvorená kombináciou polohovo regulovaného šneku, technológie hydraulického akumulátora a servoelektrického dávkovania. Vďaka týmto technológiám stroje ALLROUNDER H pracujú s optimalizovanou spotrebou energie , dosahujú mimoriadne  vysokú vstrekovaciu rýchlosť  a súčastne umožňujú pracovať v rýchlom cykle.

Riadiaca jednotka SELOGICA direct funguje ako centrálny systém pre nastavenie a kontrolu  celého vstrekovacieho procesu  a zahŕňa taktiež programovanie integrovaných robotických systémov a periférnych zariadení. 15palcový dotykový displej  umožňuje rýchly, prehľadný a intuitívny prístup ku všetkým údajom.

Vďaka technickej koncepcii, ktorá je dokonale prispôsobená vysokému výrobnému výkonu sú stroje ALLROUNDER H vhodné na spracovanie širokého spektra aplikácii. Možnosti využitia týchto strojov siahajú od veľkosériovej výroby, cez technicky náročné, hromadne vyrábané výrobky až po výlisky s vysokým dôrazom na presnosť.

  • autor:
  • archív ARBURG spol.s r.o.
  • ARBURG spol. s.r.o.

    ARBURG spol. s.r.o.

    Injection molding machines, injection molding machines, two-component injection moulding, accessories for plastics, production automation, additive production, conveyors for raw materials, peripherals, robotic systems.

PicturesYou might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary