Used batteries are the bigboxes

Used batteries are the bigboxes

Someone that meets before someone later. Do not worry, We are talking about the battery in a car that just expire. To him, therefore, asked Jan Neruda. Today, fortunately, do not bypass ignominiously around and dropping bits of straw as a classic, we have several options to resolve our situation.

Buď můžeme využít hustou síť sběrných surovin či sběrných dvorů, skladových operátorů, či autorizovaných servisů. Všude nám bezplatně naši baterii odeberou, někde nám dokonce za ní i zaplatí.

Baterie poté putuje k větším specializovaným odpadovým operátorům a nakonec končí u certifikovaného zpracovatele, který z ní umí efektivně vytěžit olovo a plast. Od počátečního odevzdání do finálního zpracování je baterie zabalena do paletových kontejnerů. Dříve to byly dvouplášťové kovové kontejnery, které byly finančně náročné na pořízení a díky zbytkovým kyselinám byla jejich životnost velmi krátká.

Společnost Schoeller Arca Systems úspěšně certifikovala dva typy plastových paletových kontejnerů Bigbox (o půdorysech 1200x800 a 1200x1000) právě pro sběr použitých akumulátorů. Tyto kontejnery jsou odolné vůči zbytkovým kyselinám a jejich robustnost umožňuje náročnou manipulaci v provozech.

vyprazdnovanie_big_boxu 
 Vyprázdňovanie bigboxu 


„Kontejnery musí zvládat náročný provoz odpadových operátorů a zpracovatele. Důležitý moment je zejména zvládnutí stohování ve skladě a vyprazdňování plného kontejneru pomocí otočných vidlí manipulační techniky u zpracovatele“, říká Tomáš Bílek ze společnosti Schoeller Arca Systems. “Operátor by si měl pohlídat, zdali manipuluje právě s certifikovaným kontejnerem. Sám se setkávám, že mnohdy se baterie umísťují do jakéhokoliv kontejneru, firmy tím značně riskují.“

Certifikovaným zpracovatelem pro likvidaci autobaterií je v České republice společnost Kovohutě Příbram nástupnická, a.s.. „Před osmi lety jsme zahájili se společností Schoeller Arca Systems spolupráci. Po celou tuto dobu kontejnery úspěšně využíváme formou pronájmu, či prodeje našim zákazníkům“, říká Karel Oliva, ředitel logistiky.

  • autor:
  • Tomáš Bílek, Schoeller Arca Systems


You might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary