Construction tips of company Strack Normalien

Construction tips of company Strack Normalien

As every year, even now the company Strack Normalien enlarges its catalog offers with new or improved components, such as following two new features:

NOVÝ KONCOVÝ SPÍNAČ STRACK Z 7615-M Z 7615-M
je možné zasadit přímo do zahloubení pro šíbr. 

Umístění koncového spínače přímo do zahloubení pro šíbr je velká výhoda, kterou tento koncový spínač s označením STRACK Z 7615-M přináší.  Jeho přínosem je především to, že pozice šíbru je  detekována uvnitř nástroje   na samotném šíbru  a jeho  případnou chybnou pozici tak můžeme odhalit rychleji a spolehlivěji . Můžeme tak  předejít případnému poškození nástroje.   S využitím STRACK zkušebního led indikátoru a adaptéru může být  tento spínač i  samostatně nastavován.

Tento mikrospínač, který je zasazen do robustního hliníkového pouzdra , může pracovat v okolní teplotě do cca 70  Celsia,   je odolný proti  kapalině dle ochrany IP 40.

Zabudování více koncových spínačů se současnou indikací je také   možné a to s  pomocí slučovacích adaptérů STRACK.

CENTROVÁNÍ FORMOVACÍCH DESEK S PŘEDPĚTÍM
STRACK W 44 – centrování bez vůle.

Vystředění formovacích desek může být v praxi  velmi náročné. Pro perfektní centrování obou formovacích desek je nyní k dispozici patentovaná novinka STRACK s označením  W44.

Nový centrovací element pracuje po zabudování zcela bez pracovní vůle.  Toho je dosaženo tím,  že středění pracuje s předpětím a to  minimálně tři setiny milimetru. Při vývoji byl  inspirací princip funkce  kuličkového vedení . Uložení samotné pak bylo realizováno pomocí jehličkových válečků.  

Velkou výhodou tohoto řešení je zaručená skutečnost, že centrování pracuje bez tření, které způsobuje opotřebení. V testu jsme podrobili element zátěži více než tří milionů zdvihů a nebylo zjištěno žádné  poškození v podobě rýh apod.  Vedle této vysoké životnosti je výhodou také snadnější zabudování.

VMM s.r.o, výhradní zastoupení firmy STRACK pro Českou a Slovenskou  republiku

www.vmm.cz

  • autor:
  • Ing. Radim Horečka
  • VMM s.r.o.

    VMM s.r.o.

    STRACK Normalien standard parts, parts for molds and cutting process tools, Mastip hot runner systems, components for molds, single-purpose equipment.You might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary