• Home
  • News
  • Terichem company plans to invest 16 million in Svit. EUR

Terichem company plans to invest 16 million in Svit. EUR

  • 25.07.2011

Enterprise Terichem wants to increase the production of films. Thanks to this investment should work to find 34 people.

Spoločnosť Terichem, a.s., ktorá sa zaoberá výrobou fólií, plánuje investovať približne 16 mil. eur. Firma chce vo Svite prestavať svoj závod ako aj postaviť novú výrobnú halu. Vďaka tejto investícii by malo vzniknúť 34 nových pracovných miest. “Účelom investičného projektu je zvýšenie výroby BOPP fólií,“ zdôvodnila svoje plány spoločnosť v investičnom zámere, ktorý už predložila na posúdenie vplyvov na životné prostredie.

 Po realizácii projektu zvýši podnik svoju produkciu zo súčasných 15 tisíc ton za rok na 19 tisíc ton za rok. S realizáciou investičného projektu v areáli Chemosvitu chce spoločnosť Terichem začať už v tomto roku, pričom ukončenie prestavby starej a výstavby novej haly je naplánované o tri neskôr. Do prestavaného závodu chce spoločnosť umiestniť novú linku na výrobu fólií. Nákup novej technológie si vyžiada 14 mil. eur z celkovej investície.

Podnik Terichem je jediným výrobcom biaxiálne orientovaných polypropylénových (BOPP) fólií na Slovensku. Terichem je spoločným podnikom fínskej firmy AB Rani Plast Oy a slovenského Chemosvitu. Svoju históriu začal podnik písať v máji 1995, ako výrobca špeciálnych BOPP fólií pre elektrotechnické účely. Ako člen skupiny Tervakoski Films zaujíma popredné miesto medzi svetovými výrobcami tejto komodity.

www.webnoviny.sk »

  • autor:
  • Webnoviny
 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary