Gold Medal awarded to MSV 2011

  • 04.10.2011

The award was 8 winning exhibits of the total twenty-five entries competing for the Gold Medal MSV 2011th

Čtyři zlaté medaile a čtyři čestná ocenění byla udělena v kategoriích Nejlepší inovační exponát - energeticky efektivní komerční produkt, Nejlepší inovační exponát - komerční produkt a Nejlepší inovační exponát vzniklý prokazatelně ve spolupráci firem s českými výzkumnými organizacemi. Za celoživotní tvůrčí technickou práci a dosažené inovační činy byl Zlatou medailí oceněn Em. Prof. Jaroslav Koutský, DrSc. IOM, světově uznávaný odborník v oblasti fyzikální metalurgie a materiálového inženýrství.

Zlaté medaile byly předány v rámci slavnostního zahajovacího večera 53. ročníku MSV, kterého se zúčastnil také prezident České republiky Václav Klaus a premiér české vlády Petr Nečas. Zástupci oceněných firem převzali medaile a čestná uznání z rukou ministra průmyslu a obchodu České republiky Martina Kocourka, generálního ředitele Svazu průmyslu a dopravy Zdeňka Lišky, rektora VUT v Brně Karla Raise a generálního ředitele Veletrhů Brno Jiřího Kuliše.

V kategorii nejlepší inovační exponát - energeticky efektivní komerční produkt získal zlatou medaili výrobce a vystavovatel Phoenix-Zeppelin, spol. s r.o za vícepalivový motor  pro generátory elektrické a tepelné energie. Jedná se o standardní vznětový motorgenerátor upravený pro směsné palivo nafta-plyn, což výrazným způsobem snižuje náklady na palivo a alternativně umožňuje použít i biopaliva jak v kapalné, tak v plynné verzi. Čestné uznání obdržela společnost WISTA s.r.o. za exponát SOLITON, novou generaci systému dopravy a třídění abraziva. Samostatně vyvinutý projekt společnosti WISTA představuje vyšší technický standard pro náročné zákazníky.

V kategorii nejlepší inovační exponát - komerční produkt byl Zlatou medailí oceněn výrobce INCOE International Europe ® a jeho SoftGate ® - řízené otevírání jehly. Jedná se o zařízení pro optimalizaci procesů na hydraulicky uzavíraných vstřikovacích systémech, kterými se dopravuje roztavený plast do dutin formy. Řízeným otevíráním jehly je možné dosáhnout vysoké kvality povrchu vstřikovaných dílů. Další Zlatou medaili získala společnost Strojírna Tyc, s.r.o. za exponát FVCT 180 / 2 CNC, multifunkční obráběcí 6ti-osé centrum portálové konstrukce. Stroj je vybaven dvouosou souvisle řízenou frézovací hlavou s vysokofrekvenčním elektrovřetenem. Přednosti stroje lze hledat v robustním stabilním a velmi tuhém rámu, který tak umožňuje dosahovat vysoké přesnosti a kvality práce.

Čestné uznání v dané kategorii získal výrobce Kaltenbach GMBH+ CO.KG a vystavovatel Kaltenbach s.r.o, za pásovou pilu na kov KBS 1051. Společnot představila nejrychlejší pásovou pilu s funkcí automatického sklonu pásu a posuvem řešným kuličkovým šroubem.  Druhé čestné uznání ve stejné kategorii obdržel výrobce Hexagon Metrology Ltd. a vystavovatel HEXAGON METROLOGY s.r.o. za mobilní 3D skener s bílým světlem  CogniTens WLS400M. Tento skener je představitelem nejnovější generace skenerů s bílým světlem od Hexagon Metrology pro 3D měření, kontrolu kvality a digitalizaci. Radikální změna konstrukce, využití nejnovějších technologií včetně digitálních kamer s vysokým rozlišením, osvětlení pomocí LED, konstrukce z uhlíkových vláken, velmi rychlé získávání dat a jejich zpracování charakterizují tento moderní výrobek.

V kategorii nejlepší inovační exponát vzniklý prokazatelně ve spolupráci firem s českými výzkumnými organizacemi porotu zaujal Zlatou medailí oceněný exponát  Jetty, robot pro čištění a inspekci vzduchotechnického potrubí od společnosti Neovision, s.r.o. Robot slouží pro inspekci a čištění vzduchotechnického potrubí, kuchyňských či průmyslových odtahů a může projít potrubím jak kruhového, tak i obdélníkového a čtvercového průřezu ve vodorovném, šikmém i svislém směru. K čištění používá metodu tryskání suchého ledu pomocí nastavitelné otáčející se trysky. Pomocí kamery umístěné přímo na robotu lze sledovat proces čištění.

Čestné uznání v této kategorii získal exponát FGR MIDALU od společnosti FPOS a.s. Tento kompletně český luxusní motocykl třídy Naked Bike s šestiválcovým motorem o objemu 2500 ccm je ztvárněním moderního designu, funkčnosti, pohodlí a oplývá spoustou netradičních řešení a propracovaných detailů.

Přehled vítězných a přihlášených exponátů naleznete zde.

  • autor:
  • red.
 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary