• Home
 • Features
 • Faster pressing optimal cooling - a comprehensive program of Parker Rectus couplings that exist on all systems

Faster pressing optimal cooling - a comprehensive program of Parker Rectus couplings that exist on all systems

Faster pressing optimal cooling - a comprehensive program of Parker Rectus couplings that exist on all systems

Tools for injection molding enables the production of large quantities of plastic components. Therefore, the duration of one cycle - ie the time between two lisováními - depends not only on the size of the molded part, but partly also on cooling. Faster cooling of injection molds means increasing the speed cycles, and therefore also increase productivity.

Evropská divize rychlospojek RECTUS – pobočka Parker Hannifin Corporation – nabízí kompletní řadu spojek pro formy. Temperovací spojky vyvinuté speciálně pro připojení vedení chlazení a vstřikovacích forem jsou k dispozici pro celosvětově známé standardy (mezinárodní, evropský, francouzský). Mezi mimořádné vlastnosti evropské a mezinárodní řady lze jednoznačně zařadit technologie bezpečného zajištění využívající speciální mechanismus pro spolehlivé zamezení nechtěnému odpojení pod tlakem – bez negativních vlivů na velikost průtoku. Dalšími vlastnostmi, které je nutné zmínit, je možnost připojování a odpojování zásuvných dílů bez jakýchkoli problémů díky prodloužené blokovací objímce. Kromě toho úhlové přípojky zamezují zlomení hadic. Proto řada spojek pro formy splňuje také veškeré funkční vlastnosti i za konstantně se zvyšujících požadavků v oblasti vyšších teplot (až do 180°C) a větší průtoky (max. provozní tlak 20 barů), a to i při zajištění optimální bezpečnosti práce.

Spojky jsou k dispozici s řadou variant – ventil v jedné nebo v obou polovinách spojky případně bez ventilů. Spojky jsou vhodné pro použití jak s kapalnými, tak také s plynnými chladicími médii (voda, emulze glykolu, temperovací olej). Pro konstrukci je použita mosaz s vysokou kvalitou a v závislosti na konstrukci se dodávají různé varianty povrchové úpravy. Veškeré mechanické díly jako pružiny a blokovací kuličky jsou vyrobeny z nerezové oceli, proto při procesu spojování nedochází k nadměrnému opotřebení.

Systémy Parker pro chlazení forem jsou k dispozici jako jednotlivé rychlospojky nebo jako kompletní sestavy. Inovované spojky SAFE-LOCK ™ s bezpečnostní technologií zabraňují náhodnému rozpojení při tlaku. Samozřejmostí jsou konektory Push-Lok ®, které umožňují montáž hadice bez použití nářadí.

 • autor:
 • Zuzana Hronková, Parker Hannifin Czech Republic s.r.o.


  You might also be interested   

  Latest Classifieds

  Upcoming Events

  Branch Dictionary