• Home
  • Features
  • News and interests on the packaging line Packaging Live - Embax 2012

News and interests on the packaging line Packaging Live - Embax 2012

News and interests on the packaging line Packaging Live - Embax 2012

On the show floor this year's pavilion F EMBAX Brno visitors can get acquainted with the most modern and latest technology in the field of packaging, marking, automation and logistics in practice. On the packaging line, which traditionally is called Packaging Live, working more than 15 companies that present opportunities and skills of their technologies, products and services.

Názorná praktická ukázka funkčního modelu procesu balení, tentokráte oříšků, probíhá 4x denně s živým odborným komentářem. Celá akce se koná v areálu BVV již počtvrté a pro letošek má vedle stávajících firem i nové partnery - ARC Robotics, OTK a Fipack.
Nově jsou letos na programu také prezentace a semináře. Například o využití produktů CASSIDA v potravinářských provozech společnosti FUCHS OIL CORPORATION, o neomezených možnostech tiskáren Markem-Imaje od společnosti ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM, o možnosti použití robotů FANUC nejen v potravinářství od ARC-Robotics. Sdružení GS1 Czech Republic a VŠB Technická univerzita Ostrava Vás informují o identifikaci a značení potravinářských výrobků a produktů, partneři RFID laboratoře, firmy EPRIN, GABEN a e-Bioneta spolu s VŠB Ostrava budou přednášet o technických prostředcích a přínosech automatické identifikace v potravinářských řetězcích. O širokém využití laserového výseku etiket pro značení potravin se dozvíte od společnosti GABEN, společnost VIKING MASEK spolu s dalšími přiblíží nejnovější trendy v obalové technologii, a o významu a budoucnosti obalů nastíní zástupci firmy JANOSCHKA STOLTE Prague Jan Činčera a Jana Zižková. Návštěvníci se také mohou těšit na slosování ankety GABEN o atraktivní ceny nebo na každodenní výhry ze slosovatelných kuponů s tzv. chytrými etiketami. Stačí vzít si zabalený produkt z balicí linky, jehož součástí je kupón s RFID tagem a na čtecím zařízení u linky vyzkoušet své štěstí.

Dovolujeme si vám v krátkosti představit produkty a partnery, kteří jsou zapojeni do projektu:
Firma Ing. Rudolf Mašek - packaging machinery je rodinná firma zabývající se výrobou balících strojů od ekonomických modelů po vysokovýkonné automaty se zajištěním rychlého a spolehlivého servisu a zařízení, které se prodávají celosvětově pod značkou VikingMasek. Na veletrhu představí mechanický nerezový vertikální balicí stroj M250 s kombinačními vahami. Jeho předností je univerzální použití pro balení mnoha produktů - od práškových, drobných kusových až po kapaliny. Stroj je možné upravit pro výrobu téměř všech druhů sáčků, které se v současné době nachází na trhu, včetně sáčku se svařenými hranami a zipem. Je možné jej použít s různými typy dávkovačů. Je lehce propojitelný s dalšími zařízeními, jako jsou tiskárny, metal detektory, etiketovačky nebo kontrolní váhy. Stroj vyrábí sáčky z role obalového materiálu, který je naváděn přes soustavu válečků na tubus s límcem, kde se sáček vytvaruje. Sváření sáčků zajišťují tepelné nebo impulsní čelisti. K balicímu stroji je možné si zvolit z nabídky mnoha doplňků, jako jsou vakuové potahové řemínky, podpěra těžkých sáčků, setřásání produktu v sáčku, inertní plyn, eliminátor statické elektřiny (ionizace), násek pro snadné otevírání sáčku, aplikátor ventilků, aplikátor reklamní pásky, aplikátor zipu, vzdálená diagnostika atd...

Společnost ARC-Robotics zde prezentuje Robota Fanuc M-430iA s integrovaným kamerovým systémem Fanuc 2D iRVision + Visual LineTracking, který byl speciálně vyvinut pro potravinářský průmysl a farmaceutiku. Nabízí vysoký výkon v nepřetržitém provozu, čistou, omyvatelnou mechanickou jednotku a chemicky odolný povrch robota. Speciální zdravotně nezávadné mazivo zabraňuje riziku znehodnocení potravin mazivem či olejem. Vysokorychlostní picker - použití technologie dual drive torque tandem control pro osy J1, J2, J3, které mají dvoumotorový synchronní pohon. M-430iA/2F zvládne až 120 cyklů za min při stálém pohybu a až 200 cyklů za min se dvěma roboty a iRVision Visual Line Tracking. Robot M-430iA/2HF má vysokorychlostní zápěstí, které zvyšuje maximální rychlost pohybu osy J5 z 1200 deg/s na 2000 deg/s (max. rychlost osy J6 u M-430iA/2PH je 1700 deg/s). Rameno robotu je navržené v souladu s hygienickými požadavky v potravinářském a farmaceutickém průmyslu, speciální povrchová úprava a těsnění zajišťují ochranu proti horké vodě a kyselým alkalickým čisticím prostředkům. Naprosto hladký povrch celé mechanické jednotky usnadňuje čištění a zabraňuje usazování bakterií (je v souladu s pokyny ke konstrukci potravinářských strojů). Řada M-430iA nabízí oproti jiným typům robotů velký pracovní prostor, tudíž i vysokou flexibilitu při návrhu pracovní buňky. Roboty M-430iA lze namontovat na podlahu nebo na strop. Nehrozí kontaminace potravin mazivem ani v případě vážnější kolize zápěstí. Dutá konstrukce ramene zaručuje již žádné volně vedené kabely a tím i prodloužení životnosti, snížení poškození kabelů, ostatních vnitřních součástí a snížení nákladů na údržbu. Přímé spojení motorů s reduktorem zaručuje zjednodušená konstrukce mechanické jednotky, snížené riziko poruchy, kompaktní a spolehlivé řešení s vysokou přesností a minimální vůle v převodech.

Společnost FUCHS OIL CORPORATION (CZ), spol. s r. o. je výhradním dovozcem špičkových potravinářských produktů značek CASSIDA a FM na českém trhu. V rámci její prezentace v projektu představuje plastická maziva vhodná jak pro běžné, tak i pro extrémní podmínky provozu v potravinářských závodech, stejně jako široký sortiment potravinářských olejů - mazacích, hydraulických a převodových. Veškeré produkty CASSIDA a FM mají schválení NSF H1. Unikátním produktem jsou potom maziva schválená NSF 3H pro přímý kontakt s potravinami. Není mnoho dodavatelů, kteří se mohou pochlubit srovnatelnými položkami. Také je vhodné zmínit, že značka CASSIDA byla celosvětově historicky první, která byla certifikována institucí NSF dle normy ISO 21469, a která stanovuje hygienické požadavky na bezpečnost strojních maziv s náhodným kontaktem s potravinářským produktem. V neposlední řadě mohou být potravinářským závodům nápomocni při tvorbě tzv. plánu HACCP (zhodnocení kritických míst ve výrobním procesu) a následném vypracování konkrétních mazacích plánů.

PENTA-servis spol. s r.o. se zabývá výrobou, prodejem a servisem páskovacích a balicích strojů a obalových materiálů. Společnost je výhradním zástupcem německé renomované výrobní společnosti SMB Schwede Maschinenbau, a představí novinku mezi páskovacími stroji PENTA CUBE. Páskovací stroj je zařazen v polovině linky a jedná se o plně automatický výkonný páskovací stroj vhodný pro zástavbu do automatických linek. Stroj je předurčen pro náročné provozy s požadavky na velký výkon, spolehlivost a zároveň nízké náklady. PENTA CUBE je pro automatický provoz vybaven dopravníkovými pásy, čidly pro detekci páskovaných předmětů což umožňuje jeho zařazení do automatických linek a náročných provozů s četností až 35 cyklů za minutu. Lze jej vybavit širokým množstvím příplatkového příslušenství. Průchozí plně automatický stroj PENTA CUBE pracuje s PP a PES páskem šíře 5-12 mm se vyznačuje robustní konstrukcí s minimálními nároky na prostor a údržbou při zachování vysokého výkonu. Deset stupňů regulace utaho- vací síly do 380 N. Možnost vybavení stroje přítlakem pro stlačení předmětů před zapáskováním.

Packaging Live 
  

Minimální rozměr páskovaného předmětu je 100 x 5 x140 mm (šířka x výška x délka). Maximální dle velikosti zvoleného rámu. Plynule nastavitelná výška pracovní dráhy 770-1000 mm. Spuštění úvazku při páskování je možno ručním tlačítkem nebo automaticky. Stroj je vybaven systémem chybového hlášení a statistikou poruchovosti. Průchozí plně automatický stroj PENTA CUBE je určen k zařazení do automatických linek s požadavkem na vysokou četnost páskování. Je vybaven pásovými dopravníky s plynulou regulací rychlosti posuvu v rozmezí 0,3-1 m/s pro přední dopravník a 0,35-1 m/s pro dopravník, který zajišťuje expedici zapáskovaného předmětu. Stroj je rovněž vybaven čidly pro detekci polohy páskovaného předmětu. Stroj může být volitelně vybaven přítlakem, který zajišťuje stlačení předmětů před zapáskováním. Prvotní zavedení pásku probíhá automaticky po vložení do štěrbiny stroje, který je rovněž vybaven funkcí zabraňující zajetí pásku zpět do zásobníku.
Tyto vyspělé funkce zabezpečují minimální prostoje při používání stroje. Spoj je proveden tepelným svárem. Pevnost spoje dosahuje 80 % pevnosti pásky. Je možné nastavení i deset stupňů utahovací síly do max. 380 N. V automatickém režimu dosahuje tento stroj až 35 cyklů za minutu v závislosti na velikosti páskovaných předmětů a velikosti obvaděče. Rám (obvaděč) je dodáván ve čtyřech rozměrových variantách. Stroj vyrábí přední světová společnost pro výrobu páskovacích strojů nejvyšší kvality SMB Schwede Maschinenbau GmbH z Německa. Tyto stroje se používají po celém světě a například 19 z 20 největších novinových distribucí v USA používají stroje značky SMB. V České republice tyto stroje dodává a plně servisuje do všech druhů průmyslu společnost PENTA-servis spol. s r.o. Mezi jejich stálé a spokojené zákazníky se řadí lékárenské společnosti, distribuční a skladovací společnosti, potravinářské firmy, ale také výrobci elektroniky, stavebních prvků, tiskárny, e-shopy, velkoobchody a řada dalších.


Dalším partnerem je Mátl & Bula, spol. s r.o. jako výrobní, obchodní a servisní společnost. Mezi hlavními předměty činnosti patří MANIPULAČNÍ TECHNIKA především vysokozdvižné vozíky, nízkozdvižné vozíky, paletové vozíky, čtyřcestné vozíky, boční vozíky, montážní plošiny a speciální manipulační prostředky, např. těžkotonážní podvozky, zvedáky a přídavná zařízení. Ke všem těmto manipulačním prostředkům zajišťují náhradní díly a příslušenství. Dále HYDRAULIKA - výroba a oprava hydraulických válců, čerpadel, zvedáků rozvaděčů i jiných hydraulických zaří ení a nářadí ze všech odvětví průmyslu a STAVEBNÍ MECHANIZACE A DIAMANTOVÁ STAVEBNÍ TECHNIKA, která zahrnuje zejména zařízení a nářadí pro úpravy podkladních vrstev, podlah, řezání a opracování stavebních materiálů atd. V oblasti diamantové techniky vyrábí a prodávají diamantové kotouče, frézy, stolové a spárové pily, podlahové brusky a frézy. Dále pak ruční elektrické nářadí, zejména značky Makita a Dolmar. Návštěvníci veletrhu si v rámci expozice mohou prohlédnout a vyzkoušet 3-kolový, akumulátorový vysokozdvižný vozík Hyundai 18BT-7 s nosností 1,8 t a zdvihem 3,3, který je vybavený elektromagnetickým minipáčkovým prstovým ovládáním všech funkcí zvedacího zařízení pro zvýšení ergonomie a efektivity manipulace. Dále ručně vedený, akumulátorový vysokozdvižný vozík Hyundai 12LS-7N s nosností 1,2 t a zdvihem 2,9 m v provedení využívající technologie tichého mikropojezdu a mikrozdvihu., ruční paletový vozík CP25 s nosností 2,5 t. a opět ručně vedený, akumulátorový nízkozdvižný vozík Hyundai 20ET-7 s nosností 2 t. Posledním zástupcem strojů Hyundai, kterého si můžete prohlédnout ve venkovních prostorách, je dieselový vysokozdvižný vozík Hyundai 70DS-7 o nosnosti 7 t a zdvihem 6 m. Hyundai nabízí ucelenou řadu vozíků a techniky až do nosnosti 25t se všemi druhy pohonu (elektrické, dieselové a plynové) využívající nejmodernější technologii, s možností vybavení přídavnými zařízeními pro manipulaci se všemi známými materiály, tzn. nosiči rolí papírů např. pro balící linky.

Samozřejmostí jsou doplňky pro ruční manipulaci s těmito břemeny. Vzhledem k tomu, že se většinou jedná o specifické požadavky, dodávají toto vybavení individuálně dle přání zákazníka.

Společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM s.r.o., vznikla před více než 15 lety a za tuto dobu se stala jedním z největších dodavatelů špičkové techniky pro označování výrobků ve všech výrobních oborech v ČR a SR. Jejich hlavní činností je prodej popisovacích zařízení francouzské firmy Markem-Imaje - jednoho z největších výrobců inkjet tiskáren na světě. Zajišťují prodej, instalaci, zaškolení, záruční a pozáruční servis, ale také dodávky veškerého spotřebního materiálu, dále dodávají kontaktní značící zařízení, termotransferové tiskárny, laserové tiskárny, aplikátory etiket a další technologie včetně instalace a servisu. Jejich zákazníky se staly významné podniky rozličných oborů. O oblíbenosti značky Markem-Imaje mimo jiné svědčí nárůst prodeje i vzrůstající počet aplikací pracujících v provozech, jejichž počet přesáhl číslo 2500. Více než 90 % produkce veškerých elektrických kabelů vyrobených v České republice je popisováno právě těmito vynikajícími zařízeními.

Společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM s.r.o. patří k tradičním partnerům projektu Packaging Live a předvede novinku z dílny Markem-Imaje - tiskárnu SmartDate® X60, která se postará o potisk fólie, těsně před jejím svařením do sáčku. Druhou z tiskáren ink-jet 9232 najdeme uprostřed linky při potisku kartonových krabic datem spotřeby a dalšími proměnnými údaji. Kromě obou novinek je v lince zařazena i tiskárna velkých znaků s rychleschnoucím voskem MI 5800, která opatří krabice čárovými kódy a velkými logy.

Jedním z předních dodavatelů ekologických fixačních prostředků LOCK N'POP pro fixaci zboží na paletách, lepících bodů pro snadnou fixaci a vlepování propagačních vzorků, kupónů, karet, CD, atd. je firma Fipack s.r.o. Na veletrhu představí papírovou vázací pásku, protiskluzovou podložku ANTISLIP, lepící body s poloautomatickým aplikátorem DOT O MATIC a automatický aplikátor Lock n'Pop - UNITIZER 500. Papírová vázací páska je inovativní a vysoce pevnostní, určená pro průmyslové i univerzální použití. Může sloužit jak pro ruční (pomocné) páskování, tak i pro většinu stávajících páskovacích strojů. PVP jsou vyráběny patentovanou technologií v několika šířkách (5, 9, 12, 19 mm) v bílém nebo hnědém provedení. Protiskluzové papírové podložky ANTISLIP jsou opatřeny jednostrannou nebo oboustrannou protiskluzovou úpravou. Lepící body jsou umístěné na roli a umožňují okamžité spojení jakéhokoliv povrchu. Slouží k rychlému, čistému, dočasnému nebo trvalému spojování různých předmětů, bez poškození povrchu. Poloautomatický aplikátor DOT O MATIC zvyšuje produktivitu aplikace (až 60 ks LB za minutu) těchto lepících bodů. Za výjezdem kartonu ze zalepovacího zařízení je umístěný automatický aplikátor Lock n'Pop - UNITIZER 500. Lock n'Pop® je registrovaná značka fixačního adhesiva vyráběného na vodním základu (tedy bezpečného, netoxického, nehořlavého, přátelského k životnímu prostředí), který zabraňuje posuvu zboží po sobě. Tato technologie fixace zboží je jednoduchá, účinná a dá se použít všude tam, kde povrchy baleného zboží k sobě navzájem přiléhají (ať již se jedná o krabice nebo pytle), bez ohledu na to, z jakého jsou materiálu. Aplikace Lock n'Pop® je velice snadná, buď pomocí aplikátoru UNITIZERu, kdy aplikace probíhá zcela automaticky bez požadavku na obsluhu, nebo pomocí ručního aplikátoru. LOCK n'POP zcela nahrazuje nebo omezuje použití jiných způsobů balení palet, které mohou poškodit obal a je vhodný na všechny povrchy jako jsou recyklovaný, potištěný papír, barevný a bílý papír, kartón, vysoce lesklý a laminovaný povrch, polyetylen, lepený vrstvený materiál, atd.

Ve společnost STRAND s.r.o. je hlavním oborem podnikání zakázkové zpracování nerez oceli a dále navrhují, vyrábí a instalují dopravníky a dopravníkové systémy. V jejich sortimentu mají např. pásový, válečkový, řetězový, destičkový dopravník, elevátor nebo podvěsný dopravník poháněný i nepoháněný. Na veletrhu vystavují dopravníky, kterými propojí jednotlivé stroje v této malé modelové trase, čímž umožní návštěvníkům udělat si představu o tom, jak funguje linka ve středním nebo velkém provozu. Obecně se dopravníky v linkách používají pro převoz výrobků mezi jednotlivými operacemi, akumulaci a k případné vizuální kontrole. Na dopravníky se specializují již řadu let a dokáží nabídnout různé varianty dopravníků dle přepravovaných typů výrobků včetně automatizace.

Packaging Live 
  

Zastoupení zde bude mít také společnost Albertina Trading s.r.o. jako tradiční dodavatel balicích, plnících, uzavíracích a etiketovacích strojů a kompletních automatických linek. Nabídka firmy Albertina zahrnuje široký sortiment zařízení, které nalézají uplatnění zejména v potravinářském, kosmetickém, chemickém a farmaceutickém průmyslu. Firma Albertina Trading, s.r.o. byla založena v roce 1990 a patří mezi stabilní české dodavatele uvedených strojů a linek. Od svého založení firma dodala a nainstalovala více než tisíc strojů a zařízení. Na lince bude společnost představovat kontrolní váhu SARTORIS SYNUS, která slouží k automatické kontrole hmotnosti produktu bez jejich zastavení s možností doplnit ji o detektor kovů, etiketovací hlavu ETIPACK Surprise 1.3 pro aplikace samolepicích etiket na všechny strany obalů různých typů, podtlakový manipulátor TAWI Cobra pro snadnou manipulaci s rozličnými druhy produktů do hmotnosti 250 kg, model Cobra pro manipulaci s předměty do hmotnosti 35 kg. Těšit se můžete na manipulační elektrický vozík PROTEMA PRO 200 SE, vhodný k manipulaci s předměty až do hmotnosti 120 kg, v provedení pro manipulaci se sudy do hmotnosti 80 kg. Vozíky PROTEMA jsou již třetí generací úspěšných manipulačních vozíků firmy TAWI. Mezi hlavní přednosti těchto výrobku patří vysoká variabilita, spolehlivost a multifunkčnost. Standardní verze může být snadno modifikována tak, aby vyhovovala konkrétním podmínkám a požadavkům. PROTEMA umožňuje manipulaci až s 200 kilogramů těžkým břemenem. Systém, vyráběný z nerez oceli je vhodný také pro užívání v korozním prostředí nebo v „čistých" provozech chemického a potravinářského průmyslu. Manipulační vozíky PROTEMA znamenají zvýšení efektivity a ekonomičnosti výroby.

Nebude chybět ani Vysoká škola Báňská - Technologická univerzita Ostrava zastoupená mezinárodní laboratoří RFID-EPC v Ostravě, která je členem evropské sítě laboratoří GS1, Euro- pean EPC LAB Network. Zaměřuje se na využití a aplikace technologie radiofrekvenční identifikace (RFID). Tato technologie umožňuje jednoznačnou bezkontaktní automatickou identifikaci objektů bez nutností přímé viditelnosti. RFID slouží k přenosu dat pomocí elektromagnetických vln a jejich ukládání. Laboratoř vznikla na základě spolupráce s korejskou univerzitou Dongguk v Soulu, Industrial Engineering Department. V oblasti výzkumu a vývoje ve spolupráci s praxí se v laboratoři ILAB RFID zaměřují na 4 významné sektory: automobilový průmysl, surovinové zdroje a logistické řetězce, bezpečnost osob a majetku a zdravotnictví. Všechny sektory jsou napříč propojeny logistikou dílčích procesů jako společnou základnou pro aplikace technologií automatické identifikace. Aplikace této technologie mají obrovský potenciál a dá se říci, že RFID zvyšuje kvalitu, rozšiřuje možnosti procesu identifikace ve všech oblastech a odvětvích průmyslu, bezpečnosti, dopravy atd. Vysoká škola báňská - Technická univerzita Ostrava je technickou vysokou školou, která klade důraz na propojení vědy, výzkumu s průmyslovou sférou vedoucí k aplikaci teoretických poznatků vědecké práce do praxe a inovací. Vyznačuje se interdisciplinárním zaměřením mnoha vědních oborů a na již zmiňovaný výzkum aplikací technologií automatické identifikace se zaměřením na RFID. V projektu Packaging Live se zaměřili na aplikaci EPCIS systému k přenosu procesních logistických dat do nadřízeného IS a následné zobrazení procesů.

Společnost GABEN na výrobní lince PACKAGING LIVE představí produkt, který bude monitorovat systém pro sběr dat MESLINE a poskytne informace o výkonu linky na velkoplošných obrazovkách. Postup zabalených výrobků na lince bude monitorován čtečkami čárových kódů a RFID tagů. Na konci linky bude umístěný aplikátor chytrých etiket s RFID tagem a čtecí brána, která automaticky zaznamená průjezd označených palet. Popis jednotlivých komponent linky si návštěvníci mohou zobrazit na průmyslových LED panelech s dotykovou obrazovkou. Tyto jsou v reálu používány zejména pro zobrazování výrobní dokumentace. Návštěvníci linky mají možnost si vyzkoušet čtení RFID tagů ze slosovatelných kupónů, které budou součástí každého výrobku.

Firma TECHNOLOGY s.r.o. nabízí balicí techniku a kompletní balící linky včetně etiketování a obalového materiálu v širokém sortimentu. Za dobu jejich působení od roku 1992 se nainstalovalo více než 16 000 kusů. Na veletrhu prezentují dvě zařízení. Prvním z nich je automatický lepící stroj GEM F 470, který slouží k plně automatickému uzavírání kartonů. Obsluha vkládá kartony na průchozí válečkovou trať, kde dva boční unášecí pásy zajišťují posun kartonu do pra¬covního prostoru stroje. Stroj pneumaticky uzavře horní chlopně kartonu, které následně auto¬maticky zalepí lepící páskou. Po průchodu strojem se páska automaticky odřízne. Jako druhý se představí poloautomatický ovinovací stroj R500 s otevřenou plošinou. Toto zařízení slouží k ovíjení palet stretchovou folií pro dokonalou fixaci zboží na paletách pro další transport. Jedná se o výkonný model, který umožňuje nakládání palety jak ručním transpaletem, tak vysokozdvižným vozíkem a je charakteristický rozsáhlými možnostmi nastavení a programování pro perfektní fixaci zboží současně s výraznými úsporami spotřebního materiálu.

Pod značkou THIMM Packaging vystupuje společnost THIMM Obaly, k.s., která nabízí obalová řešení šitá na míru, individuální koncepty z vlnité lepenky a kompletní poradenství, ať už se jedná o transportní, obchodní obaly nebo reklamní či prodejní regálové obaly, vyrobené přesně podle požadavků zákazníka. Na projekt Packaging Live společnost dodává obaly z vlnité lepenky, do kterých se balí hotový výrobek, a na který se bude před očima divaků tisknout. Jedná se o běžně používané klasicke klopové krabice.

Společnost Obchodní tiskárny, a.s. Kolín - OTK Group se zabývá výrobou a obchodem samolepicích etiket, tiskopisů pro výpočetní techniku, flexibilních obalů, merkantilních tiskovin a grafických etiket. Mezi jejich sortiment patří např. papírové grafické etikety, polypropylenové grafické etikety pro PET lahve, smrštitelné rukávové etikety pro plastové a sklenění lahve, standardní samolepicí etikety, laserové, thermo a thermotransferové etikety, samolepicí etikety s potiskem, samolepicí etikety pro kopírky a laserové tiskárny, etikety s vodicí perforací, značkovací etikety, etikety v koučích a další. Vyrábějí rovněž papírové, plastové, hliníkové a kombinované flexibilní obaly a potištěné obaly. Dalším sortimentem jsou tiskopisy pro výpočetní techniku - nekonečné tiskopisy, tiskopisy s vodicí perforací, jednosložkové tiskopisy z ofsetových papírů, vícekopiové (vícesložkové) tiskopisy z přímopropisujících papírů, skládané tiskopisy, tiskopisy v roli, tabelační papír, diskrétní obálky, tiskopisy Snap-out atypické tiskopisy a další druhy. V rámci tzv. merkantilních tiskovin - jde zejména o pohlednice, prospekty, plakáty, prezentační brožury či tiskové materiály. Na balící linku dodají flexibilní obal pro výrobu sáčků na oříšky - polypropylenovou fólii 40 micronů, 4 barvy, flexotisk-Gallus 410S a samolepicí etikeu k označení skupinového balení (papírová samolepicí etiketa, 4 barvy, digitální tisk-HP Indigo).

O technologickou koordinaci linky se postará firma KUDA PACKAGING. Ryze česká firma zaměřená na balicí technologie sešívaček, sponkovaček, uzavíračů kartonů, šiček krabic a dalšího nářadí pro spojování pomocí spon. KUDA PACKAGING byla založená v roce 2000 jako firma poskytující informace o obalářském sektoru v České a Slovenské Republice prostřednictvím projektu Adresář Obaláře. Později byla činnost rozšířena o prodej a servis balicí techniky MEZGER GmbH, sponkovaček JOSEF KIHLBERG AB a sponkovaček na krabice DAMET.

Hlavním mediálním partnerem projektu je TECHMAGAZÍN, odborný měsíčník zaměřený na průmysl, výzkum a inovaci ve výrobě a technologiích. Srozumitelnou formou přináší kvalifikované informace o produktových novinkách i aktuálních trendech v různých oborech techniky. V každém vydání jsou obsaženy specializované tématické přílohy a rozhovory s top manažery českých a zahraničních průmyslových firem. Souběžně s tištěnou podobou magazínu fungují i stejnojmenné webové stránky, doplňující záběr časopisu o interaktivní komunikaci. Časopis je distribuován mj. i na technických univerzitách.

Projekt Packaging Live je interaktivním doprovodným programem veletrhu Embax/Salima. Poprvé byl spuštěn v roce 2010 právě na již zmiňovaném veletrhu a pro velký zájem a úspěch byl prezentován i na Mezinárodním strojírenském veletrhu v r. 2010 a 2011.
Jeho organizátorem a tvůrcem je reklamní agentura EQUICom ve spolupráci s Veletrhy Brno. Agentura se kromě vlastních projektů při významných veletrzích (MSV, EMBAX, IBF, TECHAGRO) věnuje také kompletnímu marketingu pro klienty, mezi než patří např. Český Caparol, INTER IKEA Centre Česká Republika, či Mendelova univerzita v Brně. EQUICom je členem mezinárodní sítě nezávislých agentur IN.

  • autor:
  • EQUICom
  • ONDRÁŠEK Slovakia s.r.o.

    ONDRÁŠEK Slovakia s.r.o.

    The sole and exclusive supplier of labeling equipment brands Markem - Imaje in Slovakia. Customers supply original spare parts and high technology for marking products in all production sectors.

PicturesYou might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary