• Home
  • Features
  • 3D CNC bending equipment from the first Tool-Prešov, sro

3D CNC bending equipment from the first Tool-Prešov, sro

3D CNC bending equipment from the first Tool-Prešov, sro

AFM "AccuForm Modular 'is a device which is considered a pioneer of modularity in the wire industry. Equipment AFM-3D12-T (Fig. 1) can bend flat and round wire to a diameter of 12 mm. Of them can produce virtually anything from simple parts to the most complex. Minimizes vibrations and provides high operational stability at high speeds without losing accuracy and repeatability.

Stroj možno rozšíriť jednoduchým oddelením a vložením príslušných modulov, napr. pre zrážanie hrán, rezanie závitov a pod. Technológia ohýbania je jednoduchá.  Materiál je podávaný priamo zo zvitku  kotúča drôtu. Podávač následne posúva tento drôt cez dvojradové rovnacie  kladky (obr. 2) a ohýbaciu jednotku a tá ho ohýba podľa vopred naprogramovaných dát.  Po ukončení ohýbania je drôt odstrihnutý. Strihanie je založené na hydraulickom princípe, ktoré poskytuje rýchle a výkonné odstrihnutie drôtu. Daný cyklus sa opakuje podľa množstva vyrábaných súčiastok. Na každý výrobok je určený konkrétny nástroj, ktorý sa upevňuje na revolverovú hlavu (obr. 3) a to podľa práve vyrábanej súčiastky. Zariadenie umožňuje vlastnú simuláciu, ktorá poskytuje možnosť ľahko si overiť kolízne situácie a následne tieto chybné úseky ešte pred reálnym spustením výroby opraviť (obr. 4).  1. Prešovská nástrojáreň, s.r.o., ktorej hlavným výrobným programom je výroba vstrekovacích foriem, sa zaoberá aj ohýbaním drôtu, kde v súčasnosti je ako jediná na slovenskom trhu, ktorá dokáže ohýbať drôty do priemeru 12mm v 3D tvaroch. Konkrétne videoukážky práce tohto zariadenia si môžete pozrieť na našej stránke http://www.1pn.sk/sk/cnc.htm  (je potrebné použiť Internet Explorer).
Pre viac info kliknite na www.1pn.sk.

Referencie: LEAR CORPORATION
GLOBAL GARDEN PRODUCTS

  • autor:
  • (pr)
  • 1. prešovská nástrojáreň, s.r.o.

    1. prešovská nástrojáreň, s.r.o.

    Production of injection moulds for thermoplastics and repairs of moulds using 3D printing. Design and production of comfort cooling. Production of profiles from recycled plastic.

PicturesYou might also be interested 

Latest Classifieds

Upcoming Events

Branch Dictionary