PlasticPortal.eu - daily updated portal for the plastics and rubber

News
Azurr-Technology, Ltd. - Invitation to Interplastica in Moscow in 2018

19.01.2018 | Azurr-Technology, s.r.o. invites you to the Interplastics 2018 Fair, where he will introduce a wide range Dynisco.

Possibilities of obtaining a grant in the Slovak Republic

17.01.2018 | Newsletter - January 2018.

COBA received supplier award for the second time

15.01.2018 | COBA was recently invited to a meeting of AGC - AGC Automotive Supplier Day suppliers in Belgium.

NEWMATEC 2018 in just two months in Tale

12.01.2018 | Automotive Industry Association of the Slovak Republic invites you to the 4rd Annual Conference NEWMATEC.

Conference Molds and Plastics 2018

10.01.2018 | Company JAN SVOBODA s.r.o. invites you to the 9 edition of the traditional conference Plastics and Molds 2018 which takes place in a pleasant atmosphere at Maximus Resort (Hrázní 327 / 4a, 635 00 Brno).

 
Translation dictionary
Portal LAWS AND STANDARDS
Portal LAWS AND STANDARDS
Current in legislation
Harmonized standards in October 2017

18.12.2017 | In the Official Journal of the EU were to October 2017 published the following titles and references of harmonized standards:

Of Act no. 79/2015 Z.z. about waste - an amendment

11.12.2017 | Amendment no. 292/2017 of Act No. 79/2015 Coll. on waste takes effect from 1.1.2018 until 31.12.2022.

Content of PAH in articles and toys

03.07.2017 | The ECHA website is a new call for submission of comments and evidence on the PAH content listed in REACH item 50 of Annex XVII on articles and toys.

The new amendment to Regulation No. 10/2011 (PIM regulation) on plastic materials and articles intended to come into contact with food

31.05.2017 | Commission Regulation No. (EU) 2017/752 amends and corrects the PIM regulation on plastic materials and articles intended to come into contact with fo ...

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Home > Featured Articles > The new Technology Center of the KUBOUŠEK Group has grown in South Bohemian metropolis
The new Technology Center of the KUBOUŠEK Group has grown in South ...
 
 
The new Technology Center of the KUBOUŠEK Group has grown in South Bohemian metropolis

The new Technology Center of the KUBOUŠEK Group has grown in South Bohemian metropolis

KUBOUŠEK Group is one of the leading suppliers of injection molding machines and peripheral equipment in the plastics processing industry, measuring instruments and systems. The breakthrough in the new supply assurance of the production process by the KUBOUŠEK Group takes place in September 2017 by the opening of the Technology Center in České Budějovice. Thanks to many years of experience and continuous tracking of trends and market demands, even the most demanding customers will come to theirs. In real terms, innovative injection technologies, automated workplaces and advanced quality control are presented. The technology center brings a new look at development, production and control in one place. It opens up a wide range of uses not only for the introduction and optimization of production but also for the possibility of securing bridging production.

Díky dlouholetým zkušenostem a nepřetržitému sledování trendů a požadavků trhu si i ti nejnáročnější zákazníci přijdou na své. V reálné podobě jsou představovány inovativní technologie vstřikování, automatizovaná pracoviště a moderní kontrolování kvality. Technologické centrum tak přináší nový pohled na vývoj, výrobu a kontrolu na jednom místě. Zákazníkům otevírá široké možnosti využití nejen při zavádění a optimalizaci výroby, ale i možnosti zajištění překlenovací výroby.


Čtyři základní benefity pro zákazníky

Technologické centrum KUBOUŠEK nabízí zákazníkům čtyři základní benefity. Jedním je poskytnout zákazníkům možnost vyzkoušet si inovativní technologie vstřikování, které se teprve rozšiřují na trhu. Zákazníci tak uvidí užitnou hodnotu technologií na vlastní oči a lépe si představí jejich výhody pro svou výrobu.

Druhým benefitem je podpora aplikačních inženýrů. Zákazníkovi pomohou s rozjezdem a testováním nového výrobního projektu a optimalizací nového či stávajícího výrobního procesu. „Zavádění nové výroby často přináší nečekané komplikace a nechtěná zdržení. My nabídneme zákazníkovi možnost odladění své výroby v našem Technologickém centru a ve své lisovně už plynule přejde z jedné výroby na druhou“, vysvětluje Petr Falc, vedoucí Technologického centra KUBOUŠEK.

V době dodávek „just in time“ velká část našich zákazníků pracuje s riziky spojenými s nečekanými výpadky výrobních strojů a technologií nebo naopak skokovým navýšením objednávek od svého odběratele. Technologické centrum nabídne našim zákazníkům možnost využití kapacit pro překlenovací výrobu potřebnou ke zvládnutí těchto neočekávaných špiček.

Díky možnostem Technologického centra rozšiřuje KUBOUŠEK nabídku školení, kurzů a vzdělávacích programů.


Technologické centrum skupiny KUBOUŠEK České Budějovice


Hydraulické i elektrické stroje

Skupina KUBOUŠEK dodává na český a slovenský trh vstřikovací stroje a automatizaci KraussMaffei. Z jejich nabídky jsou v Technologickém centru zastoupeny téměř všechny řady, včetně novinky z roku 2016 – plně elektrického stroje PX. „Elektrický stroj PX vyniká svou přesností, rychlostí a efektivností při srovnání spotřeby energie a účinnosti“, shrnuje výhody Vít Kořínek, vedoucí divize KraussMaffei.

Největším strojem v Technologickém centru je hydraulický stroj KraussMaffei GX 451 – 2000 s uzavírací silou 4500 kN a naopak nejmenším je stroj CX 80 – 380 s uzavírací silou 800 kN.


Automatizace podle konceptu Průmysl 4.0

Trendem poslední doby v celém průmyslu je automatizace, která bývá často spojována s koncepcí Průmysl 4.0. V současné době jsou v Technologickém centru KUBOUŠEK tři plně automatizovaná pracoviště. „Na stroji GX máme jednoduchou aplikaci typu Pick and Place, kde chceme ukázat snadné propojení šestiosého robota ABB IRB 4600 se strojem a jeho rychlou obsluhu. Na stroji PX bude lineární robot KraussMaffei LRX 100 společně s optickou kamerou SensoPart vyhodnocovat každý výlisek a v případě tzv. ‚zmetku‘ zastaví pracoviště a dá signál obsluze ke kontrole“, vysvětluje aplikační inženýr Marek Návara.

Třetí automatizace se týká také kontroly kvality, kdy šestiosý robot ABB komunikuje s optickým měřicím přístrojem Metrios a na základě vyhodnocení kvality rozděluje výrobky mezi bezvadné nebo vadné kusy.

Další ukázky automatizace budou přibývat postupem času. Zejména ve spojení s lineárními roboty Sepro. Již v brzké době bude v Technologickém centru ukázka spojení robota Sepro 5X-35 s dopravníkem MTF.


High-endové technologie vstřikování

V Technologickém centru KUBOUŠEK jsou představeny také dvě high-endové technologie vstřikování. „RocTool je technologie, kde se pomocí indukčního nahřívání forem na požadovanou teplotu ve velmi krátkém čase několika sekund dosahuje u výlisků vysokého lesku a otiskovosti formy až na 97 % oproti standardním 50 procentům“, vysvětluje Falc.

Druhá technologie – MuCell – je založená na fyzikálním pěnění dílu a je možné ho využít přibližně u 60 % projektů v automobilovém průmyslu. „Plast je vstřikován společně s dusíkem v superkritickém stavu. Tím dochází ke značným úsporám materiálu a snížení hmotnosti výlisku při zachování pevnosti. Stroj pracuje s menší uzavírací silou a celý výrobní cyklus je rychlejší“, vypočítává výhody Falc.

 

Technologické centrum skupiny KUBOUŠEK České Budějovice


Propojení s univerzitami a zdroj kvalifikovaných pracovníků

Význam vybudování Technologického centra dokazuje i fakt, že o spolupráci projevili zájem i některé vysoké školy, či technicky zaměřené střední školy. „V tuto chvíli probíhají jednání s Jihočeskou univerzitou, Vysokou školou technickou a ekonomickou v Českých Budějovicích a Technickou univerzitou v Liberci. Pro zimní a letní semestr máme vyčleněny kapacity našich odborníků, kteří jsou připraveni v případě zájmu přednášet pro studenty“, říká Tereza Velíšková, vedoucí Vzdělávacího centra. „Od spolupráce se školami si slibujeme i zdroj kvalifikovaných pracovníků, s jejichž nedostatkem se nyní potýkáme“, doplňuje Velíšková.


O skupině KUBOUŠEK

Historie skupiny KUBOUŠEK sahá do roku 1990. V této době firma obchodovala jako první smluvní partner v Československu s měřicími přístroji Mitutoyo. V roce 1991 došlo k rozšíření činnosti v oboru plastikářského průmyslu a v roce 1996 došlo k navázání spolupráce s naším v současnosti největším partnerem, německým výrobcem vstřikovacích strojů KraussMaffei.

Dnes skupina působí v rámci svých obchodních firem v České republice (KUBOUŠEK s.r.o.), na Slovensku (KUBOUŠEK SK, s.r.o.) a v Polsku (KUBOUSEK Polska sp. z o.o.). Technologické centrum a Vzdělávací centrum spravuje společnost KUBOUŠEK Systems s.r.o., která je technologickou podporou výše uvedeným obchodním firmám. Kalibrační služby akreditované laboratoře a management kvality poskytuje společnost KSQ spol. s r.o. Metodické řízení a podporu v oblasti řízení financí, marketingu, strategického rozvoje, lidských zdrojů, IT a hospodářské správy zajišťuje mateřská společnost KUBOUŠEK EU holding a.s.

www.technologicke-centrum.cz

27.9.2017
autor: KUBOUŠEK s.r.o.
 
 
 
Photo galery
Technologické centrum skupiny KUBOUŠEK České Budějovice
Technologické centrum skupiny KUBOUŠEK České Budějovice
Technologické centrum skupiny KUBOUŠEK České Budějovice
Technologické centrum skupiny KUBOUŠEK České Budějovice
 
 
Recommend article Print article Back
 
 

Back


 
Latest ads
 
 

Sale | PP/HDPE
19.01.2018

 
 

Sale | ldpe films
18.01.2018

 
 

Sale | LDPE Rolls
18.01.2018

 
 

Buy | PC/ABS
18.01.2018

 
 

Buy | PC/ABS
18.01.2018

 
 

Buy | PC regrind
18.01.2018

 
 

Buy | TPE,TPV,TPO,TPU
18.01.2018

 
 
 
Exhibitions
Automotive Lightweight Technology Expo 2018

17.01.2018 | Japan's Only Exhibition Specialised in Automotive Lightweight Technologies! -The Best Place to Meet Automotive Engineers from All Over the World-

Saudi Plastics and Petrochem 2018

21.01.2018 | International Trade Exhibition for plastics and petrochemicals.

Interplastica 2018

23.01.2018 | Fair for plastics technology.

EXPOSHOP 2018

25.01.2018 | Exhibition of machines and technologies for business.

Danubius Gastro 2018

25.01.2018 | 25. international Fair of Gastronomy Danubius Gastro.

Gastropack 2018

25.01.2018 | Exhibition of Packing Materials and techniques.

SamuPlast

31.01.2018 | Exhibition of excellence for technology, machinery and plastic materials.

Expo manufactura

06.02.2018 | International Trade Fair for manufacturing, metal and plastics processing.