PlasticPortal.eu - daily updated portal for the plastics and rubber

News
25th Fakuma international trade fair for plastics processing is over

23.10.2017 | PlasticPortal editorial team visited FAKUMA in Friedfichshafen. We have managed to see all halls. It was beautiful indian summer all the time there. In a near future more extensive material about news of companies introduced in Fakuma will be published on PlasticPortal. We will also bring two photo reports from the exhibition. This way we would like to thank all companies we have visited, for their time and interesting discussions during the exhibition. We are looking forward to the next FAKUMA which will be held on 16-20 October. 2018th

Thanks for visiting the PlasticPortal.eu stand

18.10.2017 | We would like to thank all business partners who have found time and visited us at our stand within MSV 2017 in Brno.

New optical reflective light barrier from Wenglor sensoric GmbH, which works without a reflector.

16.10.2017 | Take advantage of the unlimited variety of applications with exceptional accuracy for simple, reliable production.

Gold Medal MSV 2017 - Awarded exhibits

13.10.2017 | At the International Engineering Fair in Brno, they awarded hthe selected exhibits.

The MSV 2017 in Brno is in full swing, you will see a lot of news

11.10.2017 | Exhibit news can be seen on MSV by Friday.

 
Translation dictionary
Portal LAWS AND STANDARDS
Portal LAWS AND STANDARDS
Current in legislation
Content of PAH in articles and toys

03.07.2017 | The ECHA website is a new call for submission of comments and evidence on the PAH content listed in REACH item 50 of Annex XVII on articles and toys.

The new amendment to Regulation No. 10/2011 (PIM regulation) on plastic materials and articles intended to come into contact with food

31.05.2017 | Commission Regulation No. (EU) 2017/752 amends and corrects the PIM regulation on plastic materials and articles intended to come into contact with fo ...

Public consultation on the rules of the producer's liability for damage caused by a defective product

10.04.2017 | The European Commission has launched on its website a public consultation on the rules of the producer's liability for damage caused by a defective pr ...

Medical devices - Quality management systems

07.12.2016 | Standard for Medical devices - Quality management systems - Requirements for regulatory purposes, in December 2016.

It is preparing an amendment to Act no. 477/2001 Coll. on packaging

29.11.2016 | The planned amendment to the Act no. 477/2001 Coll. on packaging it refers to the mandatory charging only lightweight plastic carrier bags with thickn ...

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Home > Featured Articles > The future of efficient product labeling is within reach!
The future of efficient product labeling is within reach!
 
 
The future of efficient product labeling is within reach!

The future of efficient product labeling is within reach!

The company ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM spol. s ro represents on our market the French company Markem-Imaje - one of the largest manufacturers of industrial printers in the world.

Společnost nebude v říjnu chybět ani na jednom z nejvýznamnějších tuzemských veletrhů, MSV v Brně, kde především představí pokročilá řešení v podobě komplexního robotického pracoviště a současně předvede cloudové řešení využívající všech možností IoT.

Společnost ONDRÁŠEK INK-JET SYSTEM se během svého působení na našem trhu stala nejen jedním z největších dodavatelů špičkové techniky pro označování. Patří i k futuristickým vizionářům v oblasti techniky, kteří pokročilá technologická řešení šitá zákazníkovi na míru převádějí často s konkurenčním předstihem do současné výrobní praxe.

Budúcnosť efektívneho označovania výrobkov je na dosah!  
   

Na letošním MSV v Brně bude prezentovat nejmodernější možnosti označování na dvou technologiích – CIJ tiskárna a CO2 laser jako součást robotického pracoviště. Rovněž na stánku předvede cloudové řešení jako ucelený IoT systém. Obecně lze IoT (Internet of Things) popsat jako propojení jednotlivých zařízení prostřednictvím internetu bez účasti člověka.

Cílem je nejen další zvyšování kvality a vylepšení komfortu ovládání včetně servisu, ale především další významná úspora času, který je v dnešní době jednou z určujících hodnot produktivity.

Principem IoT je sběr dat z různých senzorů a čidel a sdílení těchto dat prostřednictvím internetu za účelem dalšího zpracování a vyhodnocování.

Budúcnosť efektívneho označovania výrobkov je na dosah!  
   

Výroba, verifikacei řízení v přímém přenosu

Jak celý systém může fungovat, uvidí návštěvníci při online simulaci na různé typy substrátů, obalů i produktů v rámci robotického pracoviště s CIJ tiskárnou 9450C a CO2 laserem L350. Obě technologie v minulosti získaly oceněnív rámci výstav EMBAX. Čtyřosá ruka robota dokáže v prostoru podávat prakticky jakýkoli předmět v jakékoli pozici, což významně rozšiřuje možnosti tisku. Tisk je v rychlém sledu v maximální kvalitě možný i na komplikované zakřivení menších předmětů. Vedle „pouhého“ tisku nebude chybět ani možnost načítání (a následné spárování) dat z čárových kódů. Po rychlém naskenování kódu je vybrána informace, která se má na dané technologii vytisknout. Cloudové řešení předvede v rámci vzdáleného přístupu možnosti monitorování tiskáren uživatelem přes mobilní či počítačovou aplikaci v reálném čase. Toto řešení přinese uživateli další přidanou hodnotu v podobě možnosti online monitoringu stavu tiskáren, servisních charakteristik a dalších defi novaných parametrů. Vedle monitorování rychlosti, otáček či výkonu patří mezi tyto paramenty především sledování množství inkoustu, stavy tiskáren a mnohem více.

Díky univerzálnímu dohledovému systému lze uživatelsky definovat různé možnosti přístupu, komunikace, zabezpečení i vyhodnocení dat. Nechybí ani možnost výběru reakcí na danou událost, např. v podobě SMS či e‑mailové zprávy.


Tiskárna 9450 C v cloudu

U nové inkjetové tiskárny typu 9450 C je kompletně vyřešen nejenom nepříjemný problém zanášení stroje pigmentací, ale navíc tato tiskárna vyniká mezi konkurencí i svou obdivuhodnou délkou servisního intervalu, který čítá 8000 hodin provozu. Pro dosažení vysokého kontrastu a přilnavosti i na problematičtějších materiálech, které mohou být určeny pro prostředí se zvýšenou zátěží, tiskárna používá prémiovou řadu speciálních vysoce kvalitních a odolných (jsou rezistentní vůči UV i řadě chemikálií) rychleschnoucích a stálobarevných inkoustů.

Budúcnosť efektívneho označovania výrobkov je na dosah!  
   

Tyto pigmentové inkousty jsou dodávány nejčastěji v barvě bílé, modré, zelené, červené a žluté. Tisková hlava se vedle vysoké přesnosti a kontrastu vyznačuje i vyšší produktivitou (rychlost potisku až o 20 % vyšší). Pro snadnější přehled délky zprávy, vytvořené pomocí volitelného CoLOS softwaru, byly použity i nové typy uživatelských profilů. Technologie myslí v rámci svého interaktivního a uživatelsky přívětivého rozhraní i na další významnou minimalizaci řady ztrát a tím i na eliminaci případných reklamací. Automatické prověřování kvality kódu je prováděno prostřednictvím nově zabudovaného kamerového systému MARK & READ, který díky své precizní konstrukci umožňuje předcházet výrobním ztrátám.


Robustnost, přizpůsobivost a vysoký výkon

Nové laserové technologie využívají ve všech svých modelech patentovanou technologii SmartLase. Tiskové hlavy jsou určeny především pro balicí linky v potravinářském a nápojářském průmyslu. Konstrukce se vyznačuje kompaktní modularitou (modul řídicí jednotky, laserové hlavy a uživatelský interface). I u laserového tisku nabízí intuitivní dotykové uživatelské rozhraní možnost ovládání přes webové rozhraní prostřednictvím PC. Hlavním benefitem je o 30 % vyšší výkon tisku nejvyšší kvality (stupeň kontrastu lze vybrat ze tří režimů podle typu materiálu) v porovnání s běžnými standardy na trhu.

Pro nápojářský průmysl to znamená zvýšení výkonu z 1200 na 1800 láhví/min. Potravináři určitě ocení navýšení maximálního počtu znaků v jedné zprávě z 30 na 120, což přispívá k vylepšení vysledovatelnosti a dochází tím často k lepší ochraně spotřebitele.

Technologie je vhodná ke značení stacionárních i pohyblivých produktů. Počet řádků textu je omezen pouze výškou znaků (1–100 mm) a možnou oblastí tisku.

www.ondrasek.sk

12.10.2017
autor: ONDRÁŠEK Slovakia s.r.o., prebraté s dovolením od magazínu Packaging Herald
 
 
 
 
 
Recommend article Print article Back
 
 

Back


 
Latest ads

Sale | originál LDPE
23.10.2017

 
 

Sale | nabízíme na prodej
23.10.2017

 
 

Buy | PET G natur
20.10.2017

 
 
 

Buy | ABS a PS HIPS Černá
19.10.2017

 
 

Sale | PP SYNTEGUM 1040 FT 00
19.10.2017

 
 
 

Sale | nabízíme na prodej
18.10.2017

 
 

Buy | PBT regrinds
18.10.2017

 
 
 
Exhibitions
Plastics Industry Show

23.10.2017 | Raw Materials and Equipment for Production and Processing of Polymers and Plastics.

International Plastic Fair - IPF Japan

24.10.2017 | International trade fair for plastics and rubber technology.

EuroMold

24.10.2017 | Fair for molds and tools.

Eurasia Packaging

25.10.2017 | 23. International trade fair for the packaging industry.

PLAST IMAGEN

07.11.2017 | International Exhibition and Conference for the plastics industry.

Plastimagen Mexico 2017

07.11.2017 | 21st edition of the most important event for the plastics industry throughout Latin America.

EXPO PLAST

08.11.2017 | International exhibition of products, equipment and technologies for the plastics processing industry.

Plastec Minneapolis

08.11.2017 | Plastic fair.