PlasticPortal.eu - daily updated portal for the plastics and rubber

News
Possibilities of obtaining a grant in the Slovak Republic

17.01.2018 | Newsletter - January 2018.

COBA received supplier award for the second time

15.01.2018 | COBA was recently invited to a meeting of AGC - AGC Automotive Supplier Day suppliers in Belgium.

NEWMATEC 2018 in just two months in Tale

12.01.2018 | Automotive Industry Association of the Slovak Republic invites you to the 4rd Annual Conference NEWMATEC.

Conference Molds and Plastics 2018

10.01.2018 | Company JAN SVOBODA s.r.o. invites you to the 9 edition of the traditional conference Plastics and Molds 2018 which takes place in a pleasant atmosphere at Maximus Resort (Hrázní 327 / 4a, 635 00 Brno).

Position sensors MTS for industrial use

08.01.2018 | Reliable and intelligent position sensors for industrial use from the company MTS Sensors.

 
Translation dictionary
Portal LAWS AND STANDARDS
Portal LAWS AND STANDARDS
Current in legislation
Harmonized standards in October 2017

18.12.2017 | In the Official Journal of the EU were to October 2017 published the following titles and references of harmonized standards:

Of Act no. 79/2015 Z.z. about waste - an amendment

11.12.2017 | Amendment no. 292/2017 of Act No. 79/2015 Coll. on waste takes effect from 1.1.2018 until 31.12.2022.

Content of PAH in articles and toys

03.07.2017 | The ECHA website is a new call for submission of comments and evidence on the PAH content listed in REACH item 50 of Annex XVII on articles and toys.

The new amendment to Regulation No. 10/2011 (PIM regulation) on plastic materials and articles intended to come into contact with food

31.05.2017 | Commission Regulation No. (EU) 2017/752 amends and corrects the PIM regulation on plastic materials and articles intended to come into contact with fo ...

 
Newsletter
CAPTCHA Image
 
Home > Featured Articles > TER Plastics offers a portfolio of plastics for tribological applications
TER Plastics offers a portfolio of plastics for tribological applic ...
 
 
TER Plastics offers a portfolio of plastics for tribological applications

TER Plastics offers a portfolio of plastics for tribological applications

Tribologically modified products of the company TER plastics are an optimal solution for significantly reducing noise and increasing the life of parts. The products Terez of the company TER Plastics are ideal for your set goals in terms of sliding speed, force, temperature and other environmental influences.

Produkty Terez z modifikovaného PTFE nabízejí jedinečnou chemickou vazbu pro nejvyšší tribologické požadavky. Produkty z modifikovaného PTFE nabízejí pro tyto požadavky vynikající profil vlastností. Kluzným pohybem dochází k minimálnímu oděru, který se vrství mezi kluznými plochami a vede k samomaznému efektu. Terez Performance Polymers, dceřiná společnost TER Plastics, exkluzivně disponuje jedinečným, patentovaným technologickým postupem umožňujícím vznik chemické vazby polytetrafluoretylenu (PTFE) na Polyamid 6, Polyamid 66. Tyto chemicky vázané kompozity Terez PTFE otevírají širokou škálu inovativních aplikací, u kterých jsou středem zájmu tribologické vlastnosti, a které vykazují téměř nulové opotřebení. Touto chemickou vazbou jsou vyloučeny abraze nebo uvolňování molekul PTFE, ke kterým dochází zpravidla u řešení produktů optimalizovaných na PTFE. Povrch vykazuje trvale optimalizované kluzné/třecí vlastnosti. Ve spojení s nanoplnivy se dosahuje navíc další optimalizace charakteristických mechanických parametrů kompozitů PA/PTFE.

Kompozity Terez PA/PTFE představují novou třídu tribologických materiálů. Zatímco součinitele smykového tření se liší v porovnání s jinými komerčními produkty z PA/PTFE pouze nepatrně, vykazují materiály Terez signifikantní zvýšení odolnosti proti oděru, která přispívá k výraznému „prodloužení životnosti“ vyrobených dílů. Chemicky vázané kompozity Terez PTFE jsou tak ideálním řešením pro kluzná ložiska, dopravní a přepravní systémy, ozubená kola nebo i klece kuličkových ložisek. Kompozity se dodávají s podílem chemicky vázaného PTFE mezi 7,5% a 50%.

 TER Plastics Polska Sp. t o.o.   
   

Naše produktové portfolio pro střední kluzné rychlosti a nízké až vysoké měrné tlaky

Náš sortiment produktů zahrnuje celou řadu dalších tribologických produktů, jako například Duracon (POM) od firmy Polyplastics. Produkty jsou vedle modifikací PTFE dostupné také s minerálními plnivy na bázi MOS2. K dodání jsou také modifikace UHMWPE. Sklonu ke stick-slip efektu lze zabránit silikonovými aditivy.

Tribologické aplikace v oblasti s vysokými teplotami

Tribologicky modifikované produkty DSM na bázi PA 4.6 pod obchodní značkou Stanyl se vyznačují vynikajícím profilem vlastností při vysokých teplotách použití a vysokých měrných tlacích. Na základě vysoké krystalinity a vysokého bodu tání nosného materiálu PA 4.6 se otevírají profily vlastností, které byly použitím PA 66 nedosažitelné. Další vysokoteplotní polymery v portfoliu firmy TER Plastics jsou Terez PA 4.6 a PPA s již popsanou technologií chemicky vázaného PTFE.

 

TER Plastics Polska Sp. t o.o.  
   

Portfolio plastů pro aplikace s vysokými teplotami

Vysoce výkonné polymery se svým profilem vlastností výrazně liší od profilu vlastností technických plastů. PPS se vyznačuje vynikající odolností vůči chemikáliím při teplotách trvalého použití až 240 °C a skvělou odolností proti tečení. Teplota dlouhodobého použití LCP rovněž dosahuje až 240 °C, krátkodobě mohou dokonce odolávat teplotám až 340 °C. Oba materiály jsou inherentně chráněné proti vzplanutí. Kombinací s technologií dlouhých vláken (LFT) lze výrazně zlepšit odolnost proti tečení, ale i dynamické zatížení. V porovnání s běžnými polyamidy se vysokoteplotní polyamidy vyznačují vyššími body zesklovatění a tání. Teploty trvalého použití až 230 °C lze dosáhnout speciálními aditivy. Částečně aromatické konstituenty přispívají k vyšší rozměrové stálosti a odolnosti proti tečení. Složky s dlouhým řetězcem zlepšují odolnost vůči chemikáliím a agresivním solím. Do této skupiny patří PA 4.6, PA 4T, PA 10T i PPA.

Žárupevné polyamidy

Směsi Polyamidů 6, 66 a PA 66/6 se vyznačují skvělou zpracovatelností a vyváženými technickými vlastnostmi. Všeobecné stabilizace při vysokých teplotách umožňují teploty trvalého použití až 160 °C. Specifické stabilizace mohou tuto úroveň zvýšit až na 210 °C. Další modifikace houževnatosti a kluzných/třecích vlastností otevírají široké pole aplikací pro automobilový a strojírenský průmysl, nábytkářství a výrobu sportovního vybavení. Použitím technologie s dlouhými vlákny (LFT) lze výrazně zvýšit teplotní odolnost a tvarovou stálost, vlastnosti tečení (creep) a dynamické zachycení síly.

 

TER Plastics Polska Sp. t o.o.  
   

Termoplastické elastomery

Požadovaná teplotní odolnost a tvarová stálost se nyní týká i měkkých, pružných materiálů. Termoplastické elastomery se vyznačují dobrou pružností a širokou paletou tvrdosti. Produkty odolávají teplotám trvalého použití až 110 °C. Krátkodobě jsou možná i tepelná zatížení až 150 °C. Pokud existují ještě vyšší požadavky na tepelné vlastnosti, přichází v úvahu využití TPC - thermoplastic copolyester. Tyto produktové řady nabízejí teplotní třídy trvalého používání 120 °C až 175 °C. na PTFE. Povrch vykazuje trvale optimalizované kluzné/třecí vlastnosti. Ve spojení s nanoplnivy se dosahuje navíc další optimalizace charakteristických mechanických parametrů kompozitů PA/PTFE.

Transparentní akrylátová řešení pro vysoké požadavky na tepelné vlastnosti

Požadavky na průhlednost a maximální teplotní odolnost a tvarovou stálost dostávají do popředí zájmu materiál PMMI. PMMI se vyznačuje vysokou propustností světla vyšší než 90% s tepelným zatížením až 170 °C. PMMA se často používá v interiéru vozidla, kde jsou předepsány požadavky na tepelné vlastnosti, průhlednost nebo výrazné povrchové úpravy s vysokým leskem. PMMA se vyznačuje maximální průhledností vyšší než 90 % a vynikající odolností proti povětrnostním vlivům, přičemž odolává teplotám trvalého použití až 110 °C.

Materiály na bázi styrenu pro použití v automobilech

ABS odolný vůči vysokým teplotám se používá především v automobilovém průmyslu. Komponenty odolávají působení vyšších teplot až 115 °C, např. vnější díly karosérií, kryty konzol nebo díly sedadel. ABS lze skvěle barvit, ale také lakovat. Pokud se díly karosérií nelakují, používá se ASA . ASA se vyznačuje mimo jiné vynikající odolností proti povětrnostním vlivům.

Kontakt:

Martin Židlík, Regional Sales Manager Czech Republic & Slovakia
+420 724 921 541
zidlik@terhell.de

TER Plastics Polska Sp. z o.o. »

9.1.2018
autor: TER Plastics Polska Sp. t o.o.
 
 
 
 
 
Recommend article Print article Back
 
 

Back


 
Latest ads

Buy | PP regrind
17.01.2018

 
 
 
 

Buy | PC, PMMA, PC/ABS
15.01.2018

 
 

Buy | PC metalized
15.01.2018

 
 

Sale | Regrind PS trays
15.01.2018

 
 

Sale | Regrind PP boxes
15.01.2018

 
 

Sale | Regrind PET trays
15.01.2018

 
 

Sale | Regrind HDPE trays
15.01.2018

 
 
 
Exhibitions
EcoWASTE 2018

15.01.2018 | EcoWASTE is a new international platform that brings together leading local and international professionals from the recycling sector in the Middle East.

Automotive Lightweight Technology Expo 2018

17.01.2018 | Japan's Only Exhibition Specialised in Automotive Lightweight Technologies! -The Best Place to Meet Automotive Engineers from All Over the World-

Saudi Plastics and Petrochem 2018

21.01.2018 | International Trade Exhibition for plastics and petrochemicals.

Interplastica 2018

23.01.2018 | Fair for plastics technology.

EXPOSHOP 2018

25.01.2018 | Exhibition of machines and technologies for business.

Danubius Gastro 2018

25.01.2018 | 25. international Fair of Gastronomy Danubius Gastro.

Gastropack 2018

25.01.2018 | Exhibition of Packing Materials and techniques.

SamuPlast

31.01.2018 | Exhibition of excellence for technology, machinery and plastic materials.